niedziela, 24 września 2023
Płock

Smart Parking w Płocku? Wszystko w rękach informatyków

Trwają prace nad aplikacją. Finałem będzie inteligentny system parkowania Smart Parking w Płocku. System ruszy z opóźnieniem.

System ma ułatwiać kierowcom zaparkowanie samochodu w strefie płatnego parkowania. Wolne miejsca ma wskazywać właśnie specjalna aplikacja w telefonie. Na razie jednak są jedynie zamontowane czujniki na parkingach.

Mamy przygotowaną strefę parkowania, która ma być objęta inteligentnym system organizowania postoju. Mamy w niej 198 stanowisk wyposażonych w czujniki, podające informację o tym, czy miejsce do parkowania jest wolne, czy też przeciwnie. Nie uruchomiliśmy jeszcze aplikacji, ponieważ wciąż trwają rozmowy między informatykami firmy, która obsługuje strefę płatnego parkowania, a informatykami firmy, która będzie aplikację i system organizacji parkowania wprowadzać. Prace informatyków nad stworzeniem systemu, który będzie strefę zorganizowanego i płatnego parkowania obsługiwać są czasochłonne, a aplikacja, która z czasem powstanie musi być jeszcze najpierw dokładnie przetestowana. Słowem: czekamy na razie na rezultat współpracy informatyków.

tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miasta

Na przygotowanie i zamontowanie czujników ratusz wydał 35 tysięcy zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *