poniedziałek, 26 lutego 2024
Powiat Płocki

Kupił ekogroszek przez internet. Stracił ponad 8000 zł

Oszuści wykorzystują trudną sytuacje na rynku węgla. Mieszkaniec powiatu płockiego chciał kupić ekogroszek przez internet. Niestety, padł ofiarą oszustów.

Wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie spowodowały, że pojawiły się ogłoszenia stworzone przez oszustów. W poniedziałek do płockiej komendy Policji zgłosił się 37-letni mieszkaniec powiatu, zawiadamiając, że został oszukany przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.

Mężczyzna szukał atrakcyjnych cenowo ogłoszeń. W tym celu przeglądał Internet. Na jednej ze stron znalazł korzystną ofertę cenową i zamówił 5 ton ekogroszu. 37-latek otrzymał na e-mail potwierdzenie i dane do realizacji przelewu za zakupiony towar. Po kilku godzinach ponownie wszedł na stronę internetową firmy oferującej opał, z której usługi skorzystał. Tym razem wyświetliła się na niej informacja, że nie prowadzi ona sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego, a klienci, którzy w ten sposób złożyli zamówienie zostali oszukani. Mężczyzna stracił 8345 zł. Płoccy policjanci prowadzą czynności celem ustalenia oszusta

opowiada asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Przypominamy, aby zachować dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosować zasadę ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i “promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *