niedziela, 3 marca 2024
Płock

Rozpoczyna się modernizacja jednostki na Kostrogaju

Za chwilę rozpoczną się prace przy modernizacji jednostki PSP na Kostrogaju. Właśnie przekazano plac budowy. Chodzi o Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą NR 1 KM PSP w Płocku.

foto KM PSP w Płocku

Inwestycja to modernizacja budynku garażowo-koszarowego. W budynku nastąpi powiększenie otworów bram garażowych (aktualna wysokość wjazdu to 325cm planowana wysokość wjazdu 375 cm). Osiągnięcie ww. efektu planowane jest poprzez wybranie starej posadzki w garażu wraz z gruntem rodzimym i obniżenie jej, wymianę zniszczonej nawierzchni placu manewrowego (dojazd do bram garażowych) i obniżenie go przed garażami, rozebranie nadproża w garażach, wykonanie nowego o większym prześwicie, wymianę bram garażowych na większe.

mówi kpt. Edward Mysera z KM PSP w Płocku

“Modernizacja JRG NR 1 KM PSP w Płocku” realizowana jest ze środków Budżetu Państwa w ramach “Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Zakończenie całości robót i odbiór prac budowlanych przewidziany jest na początek października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *