Płock

28-letni plantator w areszcie

Płoccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 28-letniego „plantatora”. Mundurowi, oprócz 68 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli również susz marihuany, z którego można było wytworzyć blisko 700 działek dilerskich. Zatrzymany będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

KMP w Płocku

Kryminalni z płockiej komendy Policji ustalili, że w mieszkaniu, na jednym z osiedli w Płocku prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. W piątek, w wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze weszli do mieszkania 28-letniego płocczanina. Okazało się, że mężczyzna w jednym z pokoi, w namiotach uprawiał zakazane rośliny. Plantacja wyposażona była w specjalny sprzęt oświetleniowy, nawadniający i grzewczy. Śledczy zabezpieczyli łącznie 68 krzewów konopi. Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania sprawcy, policjanci znaleźli blisko 700 gram suszu marihuany oraz kilka gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat więzienia. Prokurator objął 28-latka policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *