poniedziałek, 26 lutego 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Dobry start – wnioski warto złożyć do końca sierpnia

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Zachęcamy rodziców do złożenia wniosku o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

Wspieranie rodzin jest priorytetem rządu i bardzo ważne jest, aby to wsparcie było jak najbardziej powszechne i dostępne dla każdego. Zbliżający się rok szkolny to czas zwiększonych wydatków m.in. na podręczniki i przybory szkolne. Dlatego gorąco zachęcam do składania wniosków w ramach programu „Dobry Start”, który wesprze rodziców w bieżących wydatkach. To inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Złożenie wniosku w sierpniu zagwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września br.

– zachęca Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie Dobry start jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września

– podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 mln zł dla 2,76 mln uczniów.

Co zrobić, by otrzymać świadczenie?

Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:

· Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,

· Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,

· Bankowości elektronicznej.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *