czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Pijany sierpniowy weekend

Płoccy policjanci podczas długiego, sierpniowego weekendu nie narzekali na brak zdarzeń drogowych. Tylko w sobotni wieczór zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących – jadącą audi, z blisko 2,5 promilami, uczestniczkę kolizji drogowej oraz ujętego przez świadka nietrzeźwego kierowcę hyundaia. Mężczyzna swoim zachowaniem na drodze stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 18.20, w Wyszynie. Inny uczestnik ruchu, który był świadkiem wyczynów kierowcy hyundaia, zaalarmował funkcjonariuszy po tym, jak uniemożliwił dalszą jazdę 39-latkowi. Policjanci przebadali stan trzeźwości kierowcy, który potwierdził słuszność interwencji, podjętej przez innego uczestnika ruchu. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie, stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Tego samego wieczora, około 21.20, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w Drobinie. Okazało się, że 18-letnia kierująca audi, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała ze swojego pasa i uderzyła w jadący z przeciwka mitsubishi, po czym wjechała w ogrodzenie pobliskiej posesji. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że młoda kobieta wsiadła za kierownicę, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, jeżeli mimo braku posiadania uprawnień, kierowca zdecyduje się na prowadzenie pojazdu i jest nietrzeźwy to podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Możliwe jest również orzeczenie przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres do 15 lat oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *