sobota, 18 maja 2024
Płock

Zmiana organizacji ruchu na Kościuszki. Ruszają prace drogowe

W poniedziałek – 22 sierpnia – rusza przebudowa ul. Kościuszki. Rozpoczyna się gruntowną przebudowa ulicy. Zmieni się organizacja ruchu na tej ulicy, a także na pl. Obrońców Warszawy i na jednym odcinku ul. Misjonarskiej (między ul. Kolegialną, a Kościuszki i pl. Obrońców Warszawy).

Roboty, polegające w pierwszej kolejności na budowie kanalizacji deszczowej, będą toczyć się na całej długości ul. Kościuszki – od skrzyżowania z pl. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Misjonarską. Na całym tym odcinku będzie obowiązywał zakaz ruchu. Zakaz ruchu będzie obowiązywać również po zachodniej stronie pl. Obrońców Warszawy. Nikt nie wjedzie w tę drogę z ul. 1 Maja i nie skręci w nią z ul. Kolegialnej. Nie będzie z tego rejonu dojazdu do pl. Narutowicza. Kto się przyzwyczaił do tego, by tędy dojeżdżać do pl. Narutowicza, by ul. Mostową dotrzeć do mostu im. Legionów Piłsudskiego będzie musiał jechać Kolegialną do skrzyżowania z ul. Misjonarską. Zakaz nie będzie dotyczyć jedynie pojazdów budowy, służb komunalnych oraz osób dojeżdżających do posesji.

Na pl. Obrońców Warszawy możliwy będzie przejazd drogą po jego wschodniej stronie, a więc dojedziemy do budynku Prokuratury Okręgowej. Możliwe będzie też dojechanie do budynków i posesji na Górkach. Będzie to przejazd jednokierunkowy – od ul. Kolegialnej w kierunku Górek. Wyjazd stąd w kierunku ul. Kolegialnej będzie prowadzić drogą po zachodniej stronie pl. Obrońców Warszawy (ruch jednokierunkowy przy pomniku Broniewskiego będzie się odbywać w odwrotnym kierunku niż dotychczas).

Strefa płatnego parkowania na ul. Kościuszki zostanie wyłączona, natomiast nadal będzie obowiązywać na pl. Obrońców Warszawy. Zmieni się organizacja ruchu na odcinku ul. Misjonarskiej: od skrzyżowania z ul. Kolegialnej w stronę skrzyżowania z ul. Kościuszki i pl. Dąbrowskiego ruch będzie jednokierunkowy. Aby dotrzeć do Kolegialnej i Sienkiewicza trzeba będzie korzystać z objazdu ul. Gradowskiego. Dojazd do szpitala św. Trójcy będzie nadal możliwy.

Prace na tym odcinku ul. Kościuszki zaplanowano do lata 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *