Płock

Straż miejska i … nietoperz

Wczoraj strażnicy otrzymali  zgłoszenie od jednej z płocczanek, która  na spacerze znalazła nietoperza.  Okazało się, że pod jednym z drzew leżał mały wycieńczony ssak.

Strażnicy  na ul. Tysiąclecia  zostali wezwani około godz. 18.15. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Tam zobaczyli małego nietoperza, który był bardzo osłabiony. Dali mu wody i  umieścili  w specjalnym transporterze. Strażnicy zabrali nietoperza do swojej siedziby, a od dyżurnego SM odebrał go pracownik Muniserwisu.

mówi Jolanta Głowacka z SM w Płocku

Przypominamy: jeżeli znajdziemy leżącego lub rannego nietoperza, należy go zabezpieczyć – nakrywając na przykład kartonikiem – i wezwać funkcjonariuszy straży miejskiej.  Nietoperzy nie należy się bać, są bardzo pożyteczne – zjadają ogromne ilości owadów. Zwierzęta nie są groźne dla człowieka, ale nieodpowiednio podnoszone mogą ugryźć.

Straż Miejska przypomina, że nietoperze są zwierzętami objętymi ścisłą ochroną i mundurowi podejmują odpowiednie działania tylko w przypadkach, kiedy życiu ssaków zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Nietoperzy nie wolno płoszyć lub przenosić w inne miejsce. Z reguły po zapadnięciu zmroku samodzielnie odnajdują wyjście i odlatują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *