wtorek, 28 maja 2024
Płock

Piłkarz Wisły Płock pijany za kierownicą. Klub: Potępiamy takie zachowanie

Rok temu jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Sąd odebrał mu prawo jazdy na trzy lata, dodatkowo nałożył 7,5 tys. zł grzywny i nakazał wpłatę 5 tys. zł na cel charytatywny. Mowa o piłkarzu Wisły Płock Rafale Wolskim.

To nie koniec konsekwencji. Teraz, gdy do tematu wrócił Onet.pl sprawa wróciła. Karę finansową na zawodnika zamierza również nałożyć płocki klub.

Z ubolewaniem oraz wstydem przyjęliśmy informację o skazaniu naszego piłkarza Rafała Wolskiego prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Jednym z nadrzędnych celów Wisły Płock jest upowszechnianie w społeczeństwie sportowego ducha i towarzyszących mu zasad fair play. Zachowanie Rafała Wolskiego, które kategorycznie potępiamy, jest całkowicie sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami. Informujemy, że na Rafała Wolskiego została nałożona dotkliwa kara finansowa. Pragniemy również podkreślić, że Klub nie był świadomy czynu, którego dopuścił się nasz zawodnik. Jesteśmy przekonani, że była to pierwsza i ostatnia tego typu sytuacja z udziałem któregokolwiek pracownika Wisły Płock.

czytamy w świadczeniu wydanym przez Wisłę Płock.

Nie ma absolutnie żadnych okoliczności łagodzących ani jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Wsiadając za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu popełniłem przestępstwo, okrywając wstydem nie tylko siebie, ale także Wisłę Płock i jej wspaniałych kibiców oraz pracowników. Mój wstyd jest tym większy, że mam świadomość jak wielkim zaufaniem i szacunkiem obdarzali mnie ludzie młodzi – kibice oraz adepci futbolu. W pełni akceptuję nałożony na mnie wyrok, a wszystkie wynikające z niego zobowiązania prawne już uregulowałem. Proszę wszystkich o wybaczenie mojego karygodnego czynu oraz drugą i ostatnią szansę na odzyskanie zaufania. Obiecuję, że taka sytuacja nigdy się już nie powtórzy.

przeprasza Rafał Wolski

Sportowiec został zatrzymany przez policję rok temu. Policja zatrzymała Wolskiego w sierpniu ubiegłego roku za złamanie przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *