Powiat Płocki

Pieniądze na meliorację dla czterech spółek powiatu płockiego

Ponad 316 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 4 spółek wodnych z subregionu płockiego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych. Środki przyznane zostały w ramach programu wsparcia realizowanego przez samorząd Mazowsza – Mazowsze dla melioracji. Dziś umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

To jeden z kilkunastu programów wsparcia, które jako samorząd realizujemy na terenie województwa mazowieckiego. W dobie tak szybko i gwałtownie zmieniającego się klimatu, kiedy powodzie i susze są coraz częstszymi zjawiskami, taka pomoc nabiera coraz większego znaczenia. Wiele z blisko 250 spółek wodnych na Mazowszu jest niedofinansowanych, przez co często nie są w stanie skutecznie dbać o właściwe funkcjonowanie urządzeń melioracyjnych. Może mieć to fatalne skutki dla sektora rolniczego.

podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk

Program Mazowsze dla melioracji realizowany jest po raz pierwszy. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano 5 mln zł. W ramach naboru wpłynęło 166 wniosków na zadania związane z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych. Finalnie wsparcie samorządu Mazowsza trafi do 61 spółek wodnych z regionu, które otrzymają w sumie ponad 4 mln zł. Wśród beneficjentów programu są 4 spółki wodne z subregionu płockiego, które otrzymają łącznie ponad 316 tys. zł wsparcia. Lista beneficjentów poniżej.

Do kogo trafią pieniądze?

 

Lp.Spółka WodnaPowiatPrzedmiot dotacjiKwota wsparcia
1.Spółka Wodna BorowiczkipłockiKonserwacja urządzeń wodno-melioracyjnych64 102,64 zł
2.Spółka Wodna BulkowopłockiKonserwacja urządzeń wodno-melioracyjnych70 923,87 zł
3.Spółka Wodna Mała WieśpłockiKonserwacja urządzeń wodno-melioracyjnych85 784,88 zł
4.Spółka Wodna RadzanowopłockiKonserwacja urządzeń wodno-melioracyjnych95 304,88 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *