poniedziałek, 26 lutego 2024
Płock

Nieletni z narkotykami, sprawa w sądzie dla nieletnich

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali trzech podejrzanych o posiadanie narkotyków. Dwóch z nich to nieletni (14 i 16 lat). U jednego z nich policjanci zabezpieczyli ponad 340 gramów marihuany. Sprawa trafi do sądu. 21-latek odpowie za posiadanie narkotyków, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku, którzy na co dzień monitorują środowisko osób mogących mieć związek z narkotykową przestępczością zatrzymali na jednej z ulic Płocka 16-latka, który posiadał przy sobie niewielką ilość marihuany, którą zakupił od nieletniego kolegi. 14-latek, który udzielił koledze narkotyku posiadał w mieszkaniu ponad 340 gramów marihuany i niewielką ilość haszyszu. Natomiast przebywający w mieszkaniu podczas przeszukania 21-latek miał przy sobie MDMA. Policjantów z komisariatu wspierali funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Zabezpieczone narkotyki trafią teraz do laboratorium do szczegółowej ekspertyzy. Zatrzymani usłyszeli wczoraj zarzuty. Sprawa nieletnich trafi teraz do sądu rodzinnego i to on zadecyduje o ich dalszym losie. 21-latek odpowiadać będzie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *