piątek, 23 lutego 2024
Płock

Kobieta rodziła, zdenerwowany mężczyzna poprosił o pomoc

Ta nocna służba przyniosła niespodziewaną interwencję policjantom z płockiej drogówki. Do funkcjonariuszy podjechał zdenerwowany mężczyzna i oznajmił, że wiezie do szpitala rodzącą żonę i prosi o pomoc w sprawnym dotarciu do placówki. Ważna była każda sekunda, dlatego policjanci od razu przystąpili do pilotażu, który pozwolił rodzicom nienarodzonego jeszcze dziecka bezpiecznie dotrzeć do celu.

W nocy z czwartku na piątek, policjanci z płockiej drogówki pełniący służbę na terenie miasta wykonywali statyczny pomiar prędkości nadjeżdżających pojazdów. W pewnym momencie tuż po północy podjechał do nich mocno zdenerwowany kierowca vw passata. Poinformował, że wiezie do szpitala żonę, u której zaczęła się akcja porodowa. Przyszły tata poprosił policjantów o pomoc w szybkim dotarciu do placówki medycznej. Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o eskorcie ciężarnej kobiety tak, by zapewnić jej jak najszybszy i bezpieczny transport. Mundurowi z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi pilotowali pojazd  do szpitala.

asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Dzięki temu mama spieszącego się na świat maleństwa bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy. Zarówno rodzicom, jak i dziecku życzymy dużo zdrowia oraz wielu wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *