Płock

Bezpieczna droga do szkoły – rusza akcja płockiej Straży Miejskiej

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego. Strażnicy miejscy już od kilku dni przygotowują się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół.

Dlatego, w dniach  1-9  września  prowadzić będziemy, działania prewencyjno – profilaktyczne przebiegające pod hasłem –  „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ”

mówi starszy inspektor Jolanta Głowacka rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku

Podczas akcji mundurowi pomagać będą najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych zlokalizowane w pobliżu szkół.  

Patrole pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać również uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Bacznie przyglądać będziemy się pojazdom zatrzymującym się przy szkołach, czy nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

dodaje Głowacka

Działania prewencyjno – profilaktyczne przy szkołach Straż Miejska  prowadzić będzie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Płocku.

Strażników spotkamy w rejonach szkół znajdujących się w pobliżu ulic: Miodowa/Mościckiego, Tysiąclecia/Aleja Roguckiego, Kochanowskiego i Korczaka stać będą patrole Straży Miejskiej, które czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci.

Nasze działania, jak co roku prowadzone będą pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły ”.

mówi Głowacka

Patrole dyżurować będą między 7.00 a 9.00 oraz między 11.00 a 13.00. Dodatkowo zaplanowano działania zespołu profilaktyki. I tak 1 września w rejonie SP Nr 12 – spotkanie z dziećmi Lwa Honorka, 3 września –Lew Honorek spotka się z dziećmi podczas festynu, który organizuje hipermarket Auchan. Festyn przebiegać będzie pod nazwą „Bezpieczny powrót do szkoły”. Podczas festynu Zespół Profilaktyki prowadzić będzie konkursy, quizy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 11 września – Nove Kino Przedwiośnie wraz z Zespołem Profilaktyki i Lwem Honorkiem zorganizują spotkanie edukacyjne po seansach filmowych dot. podstawowych zasad w ruchu drogowego dla dzieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *