sobota, 18 maja 2024
PłockSport

Już oficjalnie – Yasuhira w ORLEN Wiśle Płock

Kosuke Yasuhira od kilku tygodni przebywał na testach w ORLEN Wiśle Płock. Dziś znamy decyzję – Japończyk zostaje w klubie. SPR Wisła Płock związała się z młodym środkoworozgrywającym kontraktem 1+2.

Kosuke Yasuhira, japoński środkowy rozgrywający, przebywał na testach w ORLEN Wiśle Płock od kilku tygodni. Sztab trenerski sprawdzał umiejętności 22-latka oraz to, czy wpasuję się on do drużyny niebiesko-biało-niebieskich. W międzyczasie Kosuke wziął udział w sparingach rozgrywanych przez Nafciarzy, a nawet zdobył swoją debiutancką bramkę – podczas drugiego meczu kontrolnego z Azotami-Puławy.

Po testach, sztab trenerski oraz Dyrektor Sportowy i Prezes Zarządu zadecydowali o pozostawieniu Japończyka w drużynie. SPR Wisła Płock i Kosuke związali się rocznym kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata, począwszy od rozgrywek 2022/2023. Yasuhira zagra w naszym zespole z numerem 9.

Kosuke jest bardzo szybkim zawodnikiem i świetnie sprawdza się w grze jeden na jeden, a także przy współpracy z kołem. Dodatkowo jest młody, więc wciąż wiele się może nauczyć i rozwijać swoje umiejętności. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, ponieważ może dać drużynie coś nowego i innego

 – powiedział trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate.

Kosuke rozpoczął swoją przygodę z dorosłą piłką ręczną w Nippon Sport Science University, a w poprzednim sezonie był zawodnikiem USAM Nimes, czyli zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej francuskiej ligi, z którym zajął szóste miejsce w tabeli. Francuzi ściągnęli go do siebie na początku 2022 roku, mając w pamięci jego obiecujący występ w Mistrzostwach Świata U-19 z 2019 roku – w pięciu meczach fazy grupowej zanotował on 22 trafienia dla Japonii, zaś w spotkaniu o 9. miejsce – 9 trafień.

Poza rywalizacją w krajowych zmaganiach ligi francuskiej, wraz z drużyną z Nimes, brał także udział w EHF European League. Francuzi zajęli pierwsze miejsce w grupie D, a z dalszej gry – w TOP16 wyeliminował ich team RK Gorenje Velenje, przeważając w dwumeczu 59:57. Yasuhira zdobył dla swojego zespołu 4 bramki w Lidze Europejskiej oraz 17/24 bramki w 13 meczach w Liqui Moly StarLigue.

źródło: SPR Wisła Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *