Płock

Na osiedlu Łukasiewicza na dzieciaki czeka nowe przedszkole

Nowa siedziba Miejskiego Przedszkola nr 17 przy ul. Kossobudzkiego jest gotowa i dziś, 1 września dzieci rozpoczną tu rok szkolny.

Chcemy zapewnić najmłodszym mieszkańcom jak najlepszą opiekę i warunki rozwoju, dlatego remontujemy kolejne żłobki, przedszkola i szkoły. Tworzymy placówki nowoczesne i przyjazne dzieciom i młodzieży.

mówi Andrzej Nowakowski prezydent Płocka

Takie też jest nowo wybudowane przedszkole na osiedlu Łukasiewicza, przystosowane do przyjęcia 150 dzieci w 6 oddziałach. Na przedszkolaków czekają komfortowe warunki, bo placówka jest przestronna i kolorowa.

Dzieci będą miały do dyspozycji szatnię, sale dydaktyczne z zapleczem sanitarnym i salę widowiskową, a na zewnątrz cztery place zabaw, każdy dedykowany innej grupie wiekowej. Znajdą na nich piaskownicę, karuzelę, bujaki w różnych kształtach, zjeżdżalnie i inne zabawki rozwijające kreatywność i sprawność.

W budynku, który ma prawie 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej, są też gabinety psychologa i pedagoga, pokój dla nauczycieli i pomieszczenia administracyjne oraz nowoczesny blok żywieniowy. Wyposażenie kuchni, zmywalni i magazynów – lodówki, piece, palniki, okapy, wózki, stoły itd. – jest w większości nowe. Ze starej siedziby przeprowadzono meble, szafki, stoliki, biurka oraz zabawki, bo były w bardzo dobrym stanie. We wszystkich salach będą nowe ergonomiczne krzesła.

Obiekt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością – jest parterowy, a do środka prowadzi łagodny podjazd. Drzwi do szatni i sal mają metr szerokości, aby bez problemu mogła je pokonać osoba poruszająca się na wózku. Jest również odpowiednia toaleta.

Wokół placówki powstały dwa parkingi. Ten przed głównym wejściem ma dziesięć miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością. Będą z niego korzystać rodzice i opiekunowie podczas przyprowadzania i odbierania dzieci. Drugi z dwunastoma miejscami jest dla pracowników.

Budowa nowej siedziby MP 17 rozpoczęła się jesienią 2020 r. Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku. Do tego czasu zostanie urządzona zieleń na terenie placówki. Posadzonych będzie 47 drzew, ponad 400 różnych krzewów, w tym 230 krzewów róż.

Przed nami jeszcze rozbiórka starego budynku i zbudowanie w jego miejsce placów zabaw oraz nasadzenie zieleni. Te prace wykonane zostaną do połowy listopada. Cała inwestycja będzie nas kosztować ponad 9,3 mln zł

– dodaje prezydent Andrzej Nowakowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *