piątek, 23 lutego 2024
ORLEN S.A.Płock

Ekotydzień z PKN ORLEN   

„Bądźmy eko. Dbajmy o wodę” to hasło projektu PKN ORLEN dla dzieci z wybranych placówek edukacyjnych z Płocka i powiatu płockiego. W dziesięciu szkołach i przedszkolach odbywają się specjalnie przygotowane ekolekcje. Celem projektu jest podniesienie świadomości najmłodszych mieszkańców Płocka i okolic na temat odpowiedzialnego gospodarowania wodą.

Zajęcia, które odbywają się od 12 do 16 września, mają formę interaktywnych warsztatów angażujących uczniów, a wśród poruszanych zagadnień ekologicznych szczególnie akcentowana jest problematyka zużycia i oszczędzania wody. Uczestnicy, dzięki nauce przez zabawę i doświadczenia, otrzymują sporą dawkę wiedzy i przystępne narzędzia pracy – czyli lapbooki, które uatrakcyjniają przyswojenie informacji o obiegu wody w przyrodzie i utrwalają dobre nawyki związane z jej wykorzystaniem. Do lapbooków (kreatywna teczka tematyczna) dołączone są również zestawy do przeprowadzenia w domu prostych doświadczeń oraz karty do gry z przyrodniczymi ciekawostkami. Na przykład z informacjami o bogatych pod względem przyrodniczym terenach Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku i występujących na nich gatunków rzadkich, a nawet chronionych zwierząt i roślin.  

Podczas ekolekcji wykorzystujemy uproszczony model myjni samochodowej, znanej ze stacji paliw ORLEN, aby dzieciom łatwiej było zrozumieć pewne procesy i rozwiązania w zarządzaniu gospodarką wodną, które wykorzystujemy w naszej działalności. Nasze automatyczne myjnie pracują bowiem w obiegu zamkniętym, a co to dokładnie oznacza, wyjaśnimy najmłodszym płocczanom w czasie zajęć przygotowanych specjalnie dla nich

 – powiedziała Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

W programie zajęć nie brakuje także licznych przykładów, jak prostymi codziennymi czynnościami dzieci mogą wpływać pozytywnie na środowisko naturalne w swoim najbliższym otoczeniu.

PKN ORLEN od lat aktywnie angażuje się w działalność ekologiczną, promuje konieczność ochrony przyrody, a na terenie swoich zakładów produkcyjnych i stacjach paliw w całej Polsce wdraża proekologiczne rozwiązania i finansuje przedsięwzięcia na rzecz bioróżnorodności i ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *