sobota, 2 grudnia 2023
Płock

W tym tygodniu rusza remont w al. Piłsudskiego

W czwartek 15 września rozpocznie się remont nawierzchni na fragmencie al. J. Piłsudskiego w Płocku (DK60). Miejski Zarząd Dróg zaplanował prace do końca grudnia 2022 r. Aleja podczas robót nie będzie zamknięta dla ruchu.

W ramach zadania pn.: „Remont al. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w Płocku, w ciągu drogi krajowej nr 60” odbędzie się remont obu alei w zakresie nawierzchni jezdni, płyt przejściowych na wiaduktach, nawierzchni wiaduktów i opasek na odcinku: od wiaduktów do skrzyżowania z ul. Jesienną na powierzchni około 10 350 mkw i 650 mkw na wiaduktach w zakresie 2 jezdni na szerokości 10,00-13,25m.

W zakresie układu drogowego zaplanowano: wykonanie frezowania nawierzchni jezdni, wykonanie remontu podłoża (po frezowaniu) – remont cząstkowy – lokalnie, uszczelnienie spękań poprzecznych podłoża, ułożenie siatki w miejscu spękań poprzecznych – lokalnie, ułożenie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego gr. 4cm, ułożenie warstwy  ścieralnej gr 4cm z SMA, wykonanie nawierzchni betonowej na zatokach autobusowych, wymianę krawężników 20×30 i obrzeży 8×30 wraz z ławami, wykonanie remontu zniszczonych nawierzchni opasek, odtworzenie zieleni oraz regulacja wpustów ulicznych, pokryw studni kanalizacyjnych i sieciowych w nawierzchniach remontowanych.

W zakresie wiaduktów zaplanowano: wykonanie remontu płyty przejściowej na dojazdach do wiaduktów drogowych, ułożenie izolacji na wiaduktach drogowych, ułożenie warstwy wiążącej z asfaltu lanego na wiaduktach.

Wykonawcą remontu jest firma Bora Sp. z o.o. z Płocka. Wysokość zamówienia zgodnie z umową to 3.884.902,06 zł. Realizacja remontu posiada dofinansowanie w kwocie 2 mln zł ze środków rezerwy subwencji ogólnej.

Czasowa organizacja ruchu nie przewiduje całkowitego zamknięcia remontowanego odcinka al. Piłsudskiego. Rotacyjnie będą zamykane pojedyncze pasy ruchu na obu jezdniach (zwężenie jezdni, ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania) na czas prowadzonych robót związanych z frezowaniem nawierzchni jezdni, naprawą krawężników i prac na wiaduktach.

Na czas układania masy bitumicznej będą wyłączone z ruchu dwa pasy jezdni. W tym czasie ruch będzie odbywał się jednym pasem. O terminie prac związanych z wykonaniem nowej nawierzchni jezdni poinformujemy w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *