niedziela, 3 marca 2024
Płock

Nowe motocykle w płockiej komendzie

Płocka komenda Policji wzbogaciła się o dwa nowe motocykle . Dwa jednoślady marki BMW R 1250 RT, w barwach policyjnych pojazdów, od kilku dni można zobaczyć na drogach miasta i powiatu płockiego.

foto KMP w Płocku

Flota płockiej policji zasilona została nowymi pojazdami – dwoma motocyklami BMW R 1250 RT, które zakupione zostały ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu “Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jednoślady, w codziennej służbie, wykorzystywać będą policjanci wydziału ruchu drogowego.

Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Wszystko to sprawia, że motocykl ten jest niezwykle skutecznym źródłem napędu, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z utrudnieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *