poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Gospodarka i społeczeństwo

Jak może wyglądać mentalne przygotowanie do sesji profesjonalnego tradera?

Trading można porównać do dyscypliny sporty i nie ma w tym twierdzeniu ani krzty przesady. Jest to dyscyplina, która mocno angażuje cały organizm, jego część fizyczną oraz umysłową. Aby osiągać dużo lepsze wyniki warto dbać o zdrowie oraz inne aspekty życia, poza samą grą. Zbyt długie przebywanie przed monitorem bez chwili wytchnienia nie tylko może grozić wypaleniem. Wpływa również na wyniki osiągane przez tradera w długim terminie. Nie mniej ważne jest dbanie o kondycję psychiczną, zdrowy sen i unikanie rzeczy, które mogą przeszkadzać w czasie sesji.

Jakie najważniejsze działania może wykonać trader?

Profesjonalne podejście do sesji to szereg różnych działań, które można wykonać, aby zwiększyć swoje szanse w nadchodzącej grze. Pomaga to również w rozluźnieniu się i przygotowaniu emocjonalnym. Odpowiednie przysposobienie tradera pozwala dużo lepiej skupić się na grze i unikać trudnych sytuacji związanych z overtradingiem. Do tych działań z pewnością można zaliczyć:

  • odcięcie się od wszelkich rozpraszaczy – np. wyciszenie smartfona, wyłączenie mediów społecznościowych, itd.,
  • przygotowanie do sesji – czyli np. posiadanie własnej rutyny,
  • przypomnienie sobie własnych reguł gry,
  • maksymalne skupienie na grze, dbanie o najmniejsze detale,
  • zadbanie o odpowiedni poziom samopoczucia.

W końcowym rezultacie, osoba, która wdrożyła te wskazówki ma przewagę nad innymi graczami, którzy nie stosują się do nich.

Przygotowanie do sesji

Jest jedną z najważniejszych czynności, która wpływa na mindset tradera przed sesją. Na pewno jest w stanie przynieść korzyści w postaci dodatkowych zysków przy niewielkim zaangażowaniu czasowym. Każda dobra rutyna startowa będzie indywidualna dla każdego gracza, jednak może obejmować podobne elementy. Może do nich należeć branie udziału w technikach medytacyjnych, posprzątanie stanowiska pracy czy zadbanie o zdrowy sen. Odpowiednie przygotowanie mentalne jest w stanie zwiększyć efektywność gry nawet kilkukrotnie. Warto pamiętać także o sprawach technicznych, które mają wpływ na komfort pracy. Odpowiednie narzędzia oraz programy są dostępne za pośrednictwem profesjonalnych brokerów. Jeśli chcesz wypróbować dobry rachunek inwestycyjny, to odwiedź stronę home.saxo – to adres jednego z najczęściej polecanych brokerów na rynkach finansowych. Oferuje ponad 40 tysięcy instrumentów, w tym: akcje, obligacje, fundusze ETF czy instrumenty pochodne.

W jaki sposób można się dodatkowo motywować przed grą?

Istnieją dodatkowe sposoby, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć poziom przygotowania. Jednym z nich jest ćwiczenie, które trwa jedynie minutę a może mieć bardzo nieoczywiste skutki. Wystarczy przypomnieć sobie, dlaczego zajmujesz się tradingiem i co najbardziej Cię w nim kręci. Zdaniem osób, które je wykonywały, efektem jest podniesienie poziomu energii i zwiększenie koncentracji na wykonywanym zadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *