wtorek, 3 października 2023
KulturaPłock

Urodziny Płockiej Orkiestry Symfonicznej i TRE VOCI na Dzień Nauczyciela

Ostatni dzień września, to uroczysty koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego z okazji 45-lecia jej istnienia. Podczas wydarzenia zabrzmią dwa utwory, które zostały zarejestrowane na wydanych rok temu przez płockich symfoników płytach CD, a także Koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edvarda Griega. Koncert fortepianowy zaprezentuje gość specjalny wieczoru, pochodzący z Korei Południowej, 22-letni Hyuk Lee, finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Od pulpitu dyrygenckiego Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi maestro Paweł Przytocki.

Płoccy symfonicy chcieliby, aby koncert ten pozostał na długo w pamięci i przede wszystkim był okazją do tego by cieszyć się i wspólnie celebrować, to co udało się osiągnąć przez 45 lat istnienia Orkiestry.

W Dzień Nauczyciela Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert pod nazwą TRE VOCI My Way. Tego dnia z płockimi symfonikami pod batutą Adama Banaszaka wystąpią tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń – Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. TRE VOCI już od ponad pięciu lat wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce.

W programie przeboje muzyki filmowej, największe hity muzyki rozrywkowej i crossoverowej, w wyjątkowych aranżacjach m.in.: „Hallelujah”, „Show must go on”, „La bamba”, „New York, New York”, „Mambo Italiano”. Bilety w cenie 60 zł są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *