Powiat PłockiPłock

38-latka “za kółkiem”, miała 2 promile we krwi

Niestety w dalszym ciągu płoccy policjanci zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają za “kółko” po spożyciu alkoholu. Podczas minionego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazała się 38-latka, która prowadziła pojazd mając dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze lub są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

Podczas minionego weekendu na drogach regionu płockiego policjanci wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zatrzymanych zostało do kontroli na terenie Płocka, pozostali na terenie powiatu.

Niechlubnym rekordzistą okazała się 38-latka. W piątkowe popołudnie w Dobrzykowie kobieta prowadziła toyotę. Miała dwa promile alkoholu w organizmie.

Wszystkim nietrzeźwym za „kółkiem” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *