sobota, 18 maja 2024
Płock

13 pkt. karnych i 1500 zł mandatu karnego

Pędził na jednej z głównych ulic miasta z prędkością ponad dwukrotnie wyższą niż pozwalają na to przepisy. 33-latek szybką jazdą uszczuplił swój portfel o kwotę 1,5 tysiąca złotych, a na jego konto wpisanych zostało 13 pkt. karnych. Ponadto mieszkaniec powiatu sierpeckiego stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotnie popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy prowadzili na al. Piłsudskiego kontrole prędkości. Pomimo obowiązującej w obszarze zabudowanym dozwolonej „50”, kierujący bmw pędził z prędkością ponad dwukrotnie wyższą.

Tak rażące ignorowanie przepisów ruchu drogowego na jednej z głównych ulic miasta Płocka, musiało spotkać się ze stanowczą reakcją mundurowych. Podczas policyjnej kontroli siedzący za kierownicą 33-latek nie tylko został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych, ale i na najbliższe trzy miesiące stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto na konto mieszkańca powiatu sierpeckiego wpisanych zostało 13 pkt. karnych, które dopiero po 2 latach od zapłaty mandatu zostaną usunięte z ewidencji.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Policjanci apelują o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że mamy jedno życie i nie skracajmy go sobie brawurową jazdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *