niedziela, 3 grudnia 2023
Płock

Wąż na terenie salonu samochodowego

Strażnicy miejscy odłowili  węża. Sytuacja miała miejsce w sobotę, o godz. 9.30. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od pracownika jednego z salonu samochodowego, że w salonie znajduje się ogromny wąż. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol.

Strażnicy niejednokrotnie mierzyli się z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Na miejscu pracownicy stwierdzili, że wąż ukrywał się za szafami. Mundurowi szybko odłowili gada, jak się okazało, choć dużego to niegroźnego zaskrońca. Wąż wypuszczony został do naturalnego środowiska. W tym przypadku skończyło się na strachu. Przypominamy, aby w podobnych przypadkach nie reagować na własną rękę, tylko natychmiast informować o problemie Straż Miejską. Nie zawsze mamy pewność jak konkretny zwierzak zareaguje w sytuacji zagrożenia.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

Również w sobotę o godz. 12.15 do dyżurnego SM zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która w pomieszczeniach biblioteki znalazła modliszkę i pytała co ma z nią zrobić. Patrol zabrał modliszkę i wypuścił.

dodaje Głowacka

Przypominamy, że modliszka jest objęta ścisłą ochroną. Nie można jej zabijać. To bardzo pożyteczny owad.

W sobotę strażnicy pomogli również dwóm dorosłym kotom i czterem małym kociakom, których matka zginęła pod kołami auta na ul. Otolińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *