sobota, 2 grudnia 2023
Płock

Ukradli szklaną skarbonkę z datkami na leczenie chorych dzieci. Pieniądze wydali na alkohol i papierosy

Bez jakichkolwiek skrupułów ukradli szklaną skarbonkę, do której zbierane były datki na chore dzieci. Nie uszło im to płazem. Szybko zostali ustaleni i zatrzymani przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. 39-latek i jego wspólnik usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia.

W poniedziałek funkcjonariusze z płockiej komendy zostali poinformowani o kradzieży dużej, szklanej skarbonki z datkami dla chorych dzieci. Pojemnik ten przymocowany był do stolika przed linią kas jednego z płockich sklepów. W skarbonce znajdowały się datki o szacunkowej kwocie ponad półtora tysiąca złotych. Kradzież zarejestrowały sklepowe kamery. 

Policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy na podstawie nagrania video rozpoznali jednego z podejrzanych. Ponadto nieopodal miejsca kradzieży odnaleźli porzuconą skarbonkę, która była rozbita i opróżniona z pieniędzy. 

Już w środę rano na jednej z płockich ulic funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i jego młodszego wspólnika z powiatu sierpeckiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, do których przyznali się. Podczas przesłuchania obydwaj przyznali, że pieniądze wydali na alkohol i papierosy. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *