wtorek, 28 maja 2024
Powiat Płocki

Rekordowe dofinansowanie dla powiatu płockiego

Ciąg dróg powiatowych w gminach Bielsk i Staroźreby o łącznej długości ponad 20 km zyska nowy wygląd. Wszystko dzięki ogromnemu dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać Samorządowi Powiatu Płockiego. – To efekt ciężkiej pracy, profesjonalizmu pracowników i wielkiej determinacji samorządu, by zdobyć te pieniądze – podkreśla Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

73,5 mln zł – tyle Powiat Płocki otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jest to rekordowe dofinansowanie w historii powiatu, jakie nasz samorząd pozyskał na jednorazową inwestycję. Symboliczny czek na te środki Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz odebrał z rąk Premiera RP Mateusza Morawieckiego w piątek, 14 października.

Staraliśmy się o to dofinansowanie, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli zrealizować inwestycję, na którą samodzielnie nie byłoby nas po prostu stać

– przyznaje Starosta.

Mowa o rozbudowie ciągu dróg powiatowych: Goślice-Leszczyn-Smolino-Sędek-Przeciszewo i Opatówiec-Zagroba.

foto Starostwo Powiatowe w Płocku

Inwestycja zakłada rozbudowę dróg na łącznym odcinku ok. 20,08 km w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W zakres robót wejdą m.in.: poszerzenie i wzmocnienie konstrukcji jezdni, chodniki, pobocza, roboty odwodnieniowe i inne.

Inwestycja ma najwyższy priorytet pod względem bezpieczeństwa oraz zachowania płynności ruchu kołowego. Stan istniejący nie spełnia wymogów i nie zaspokaja bieżącego zapotrzebowania, a co najistotniejsze – po rozbudowie Olefin III, największego projektu petrochemicznego w Europie, ciąg komunikacyjny stanie się niedrożny i może zagrażać płynności transportowej na zaplanowaną skalę (nowa instalacja będzie potrzebowała ok. 1 mln ton dodatkowych wsadów).

Nasza inwestycja ma zatem strategiczne znaczenie w kontekście gospodarczym w skali regionu i kraju

– podkreśla Starosta Sylwester Ziemkiewicz.

Dziękuję Członkom Zarządu Powiatu Płockiego, Radnym Powiatowym, pracownikom Starostwa Powiatowego w Płocku i mieszkańcom naszego powiatu za siłę do walki o tę inwestycję, za wiarę w to, że się uda, za motywację i wielką determinację. Mamy to

dodaje

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2025 r. Całość ma kosztować 75 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *