Powiat Płocki

“Wpadli” kolejni nietrzeźwi kierowcy

Podczas minionej doby na drogach regionu płockiego „wpadli” kolejni nietrzeźwi kierowcy. Wśród nich kierowca audi, który nie dość, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie to kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego jazdę udaremnił policjant, który był w czasie wolnym od służby. Wszyscy kierowcy z “promilami” odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Wczoraj tuż po godzinie 13. na numer alarmowy zadzwonił świadek z informacją, że w miejscowości Blichowo, od lewej do prawej strony drogi porusza się kierowca volkswagena. Ostatecznie kierowca zjechał z drogi i wjechał do rowu. Jak się okazało, za kierownicą volkswagena siedział 41-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnym areszcie.

Po godzinie od tego zgłoszenia, mundurowi otrzymali kolejną informację, że na terenie gminy Bodzanów nietrzeźwy i agresywny kierowca, zjechał z drogi i wjechał  w ogrodzenie posesji. Przybyły na miejsce patrol zbadał stan trzeźwości kierowcy volkswagena. 49-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu płockiego został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.  

Ok. godziny 19. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy skierowani zostali na miejsce kolizji drogowej w rejonie osiedla Wyszogrodzka. Jak się okazało, jeden z uczestników odjechał z miejsca zdarzenia, ale szybko policjanci ustalili miejsce jego przebywania. 66-latek kierujący samochodem marki Kia, który odjechał z miejsca kolizji zbadany został na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze postępowanie wyjaśni, czy w chwili kierowania pojazdem 66-latek był nietrzeźwy.

Praktycznie w tym samym czasie, w rejonie ul. Bielskiej świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu volvo. Mieli oni podejrzenie, że kierowca osobówki jest nietrzeźwy. 56-latek nie poddał się policyjnemu badaniu stanu trzeźwości, w związku z tym pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik tego badania wskaże, czy 56-latek był pod wpływem alkoholu.

Ok. północy w Nowych Łubkach “wpadł” kolejny nietrzeźwy kierowca. Jego jazdę udaremnił policjant z płockiej drogówki, który był w czasie wolnym od służby. Kierującym audi okazał się być 26-latek, który nie dość, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie to obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają i alarmują !  Jednym z elementów walki z nietrzeźwymi „za kółkiem”, obok szerokich działań podejmowanych przez policjantów, powinna być zdecydowana reakcja społeczeństwa na takie zachowania kierowcy. Jeśli jesteś więc świadkiem sytuacji, w której osoba wcześniej spożywająca alkohol usiłuje wsiąść za kierownicę – REAGUJ! Jeśli widzisz na drodze pojazd, który porusza się od krawędzi do krawędzi jezdni – REAGUJ! A co najważniejsze, jeśli PIŁEŚ – NIE JEDŹ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *