Komenda Miejska Policji w Płocku

Rusza policyjna akcja ZNICZ 22

Dziś rozpoczyna się policyjna akcja „ZNICZ 2022”. W całej Polsce potrwa do 2 listopada. W tym okresie również płoccy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas dni zadumy i pamięci o zmarłych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizować czynności mające na celu ograniczenie tych zachowań na drodze, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zapewnienia użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu, mundurowi wzmogą intensywność kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

Również piesi, którzy są szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych, muszą swoim zachowaniem zadbać o własne bezpieczeństwo. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub wyznaczonych w tym okresie miejscach. W porze wieczorowo-nocnej poruszając się po drodze słabo oświetlonej, dla własnego bezpieczeństwa używajmy elementów odblaskowych, niezależnie czy jest to obszar zabudowany, czy nie. Na pewno „odblaski” sprawią, że będziemy bardziej widoczni dla kierowców, a przez to zwiększy się nasze bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze bezwzględnie będą egzekwować m.in.:
➢ przestrzegania ograniczeń prędkości zwłaszcza w obszarze zabudowanym,
➢ stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
➢ od kierowców trzeźwości za kierownicą,
➢ właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdów,
➢ stosowania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Oczywiście policjanci obejmą również swoim nadzorem te miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu, zwłaszcza w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. W razie potrzeby mundurowi będą ręcznie kierować ruchem, aby nie dopuścić do zatorów i nadmiernych utrudnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *