wtorek, 28 maja 2024
Powiat Płocki

Przy cmentarzu w Dobrzykowie zniszczono tablicę ppor. Dubielaka

Zaledwie kilka tygodni temu odbyły się uroczystości, podczas których odsłonięto tablicę upamiętniającą ppor. Władysława Dubielaka. Tablica, która zawisła w Dobrzykowie przy cmentarzu została zniszczona.

zdjęcie Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej

Do skandalicznego czynu doszło w nocy z 28 na 29 października. Nieznani sprawcy zniszczyli tablicę upamiętniająca sylwetkę ppor. Dubielaka. Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej zapewnia, że zgłosi sprawę na policją.

Nikt NIE MA PRAWA, niszczyć cudzego mienia! NIKT NIE MA PRAWA w taki sposób wyrażać swoich emocji! Ppor. Władysław Dubielak był nie tylko człowiekiem ogromnej odwagi ale i Patriotą (jakich teraz mało), który walczył o nasz kraj, o naszą wolność i nikt ani nic tej prawdy nie „zamaże”! Walczył z władzą komunistyczną – byli właśnie bandyci na usługach wiecie kogo jak znacie trochę historię. Komuniści, którzy wyciągali z domów mężów, ojców, torturowali dzieci, prześladowali całe rodziny! Władysław Dubielak miał odwagę przeciwstawić się systemowi i uciskowi po to, żebyśmy My dzisiaj mogli żyć w WOLNYM kraju, w WOLNEJ Polsce!

pisze na swojej stronie Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej

Można się z czymś nie zgadzać, można mieć inne poglądy, ale NIKT NIE MA PRAWA posuwać się do takich działań. Nie dajemy zgody jako Stowarzyszenie, ale i każda z nas osobno, na takie działanie! Zapewniamy jednocześnie, że nikt nas nie zatrzyma w tym, żeby odkrywać prawdę historii!!! Będziemy tyle razy odnawiać tablicę, ile będzie potrzeba i nie zniechęcą nas żadne z podobnych działań! Jesteśmy winni wszystkim Żołnierzom Niezłomnym pamięć o tym co dla nas zrobili. I zapewniamy tych, którym się to nie podoba, że nic nas nie zatrzyma!

dodają

Dalej członkowie Stowarzyszenia piszą: Napływały do nas wiadomości, gdzie komentowano to co się stało. Padły m.in. słowa: „Jak widać struktury postkomunistyczne nadal działają w Dobrzykowie”, „Żenujący wandalizm. Nie da się zabić prawdy!”, „Prawda zawsze się obroni”. To chyba wystarczający dowód na to, że w społeczeństwie nie ma przyzwolenia na takie zachowanie.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie tablica zostanie odnowiona – czy to się komuś podoba czy nie! CZEŚĆ I PAMIĘĆ BOHATEROM!

dodają członkowie Stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *