poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Niepodległa do hymnu. Do wspólnego śpiewu zachęca wójt Bulkowa

W tym roku przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tym Biuro Programu Niepodległa po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji #NiepodległaDoHymnu.

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcam do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12.00

– zaprasza Gabriel Graczyk wójt gminy Bulkowo.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu” Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez zbiorowe wykonanie hymnu państwowego jest wyjątkową okazją do zjednoczenia się nas Polaków wokół fundamentalnych wartości patriotycznych. Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka Dąbrowskiego wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *