Powiat Płocki

Szkoła Podstawowa w Nowych Łubkach będzie miała imię

10 listopada w Bulkowie odbędą się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się od podniesienia flagi państwowej na maszt w centrum Bulkowa. Patriotyczna inicjatywa zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Podniesienia flagi państwowej dokona poczet flagowy z 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczysty akt odbędzie się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności przedstawicieli władz samorządowych, delegacji stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców gminy Bulkowo.

Na godz. 10.00 zapraszamy do Kościoła Parafialnego w Blichowie gdzie pomodlimy się w intencji Ojczyzny. Następnie w Nowych Łubkach delegacje złożą kwiaty przy tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterom walk o niepodległość Polski. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach przygotowali program patriotyczno-artystyczny. Kolejnym etapem obchodów będzie uroczyste nadanie Szkole Podstawowej w Nowych Łubkach imienia Orła Białego połączone z odsłonięciem tablicy z imieniem Orła Białego. Serdecznie zapraszam na kolejne XII już Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone będzie z nadaniem imienia Orła Białego Szkole Podstawowej w Nowych Łubkach. Uroczystość jest wyjątkową okazją do zjednoczenia się nas Polaków wokół fundamentalnych wartości patriotycznych. Wolność i niepodległość naszego kraju, za którą nasi przodkowie przelewali krew jest wielkim i bezcennym dobrem

wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, w której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia dla inicjatywy w internetowym głosowaniu. Mieszkańcy Gminy Bulkowo wykazali się dużym zaangażowaniem, co pozwoliło pozyskać samorządowi środki na budowę masztu oraz flagę i w ten symboliczny sposób uhonorować poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *