Płock

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu

Jazda pod wpływem alkoholu oprócz tego, że jest ogromną nieodpowiedzialnością jest także przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Tylko ostatniej doby płoccy policjanci zakończyli jazdę czterem nietrzeźwym kierującym. Skrajnie nieodpowiedzialny rekordzista jechał ulicami Płocka peugeotem 206, mając w organizmie 2,68 promila alkoholu. Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą! Nigdy nie wsiadajmy za ,,kółko” pod wpływem alkoholu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do stanu naszej trzeźwości to przypominamy, że w płockiej komendzie można przyjść i anonimowo wykonać to proste badanie.

Wczoraj, wczesnym popołudniem w Płocku na ul. Grabówka, policjanci z płockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota 206. Przeprowadzone badanie trzeźwości 27-latka dało wynik 0,74 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie i jednocześnie wczorajszy rekordzista, zatrzymany został w Płocku na ulicy Wyszogrodzkiej. Około godziny 15.35, mundurowi zakończyli jazdę 58-letniemu kierowcy peugeota 206, który miał 2,68 promila alkoholu.

Tej samej doby, około godziny 22.00, funkcjonariusze na ulicy Piłsudskiego, w Płocku udaremnili dalszą jazdę 61-latkowi, który kierował oplem z 0,58 promila alkoholu w organizmie.

Na zakończenie, około godziny 23.00, również w Płocku, na ulicy Zglenickiego, wpadł w ręce płockiej drogówki nietrzeźwy obywatel Turkmenistanu, który nie powinien był kierować toyotą. Powód – 0,8 promila.

Płoccy policjanci nie mają taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierujących. Wczoraj wszyscy zatrzymani amatorzy jazdy na podwójnym gazie stracili prawo jazdy. Nie zapominajmy, że zgodnie z art. 178a k.k. jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy też, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu, a wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Dlatego nie ryzykuj! Zbadaj swoją trzeźwość w płockiej komendzie Policji.

Alkomat dostępny jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Znajduje się on tuż po wejściu do holu głównego budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku ( po prawej stronie przed recepcją).

Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *