Gospodarka i społeczeństwo

Ostatni miesiąc składania wniosków o 300+ na wyprawki szkolne

Tylko do końca listopada rodzice mogą składać wnioski o wyprawki szkolne z programu „Dobry Start”. 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej rodzice mogą otrzymać raz w roku bez względu na dochody. Na Mazowszu Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 674 tys. świadczeń, a liczba wciąż rośnie.

W ramach programu rodzice lub opiekunowie – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka uczącego się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Wnioski o świadczenie z programu „Dobry start” można składać do końca listopada. Z danych, które posiadamy znaczna część uprawnionych rodziców złożyła już wniosek, natomiast są też tacy, którzy zostawili to na „ostatnią chwilę”, ponieważ liczba złożonych wniosków cały czas rośnie. Chcielibyśmy aby świadczenie otrzymali wszyscy uprawnieni rodzice

mówi Wojciech Ściwiarski rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Świadczenie “Dobry start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Świadczenie jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji.

Do tej pory na Mazowszu ZUS wypłacił ponad 674 tys. świadczeń na kwotę ponad 202 mln złotych

dodaje rzecznik

Wnioski można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia. Pieniądze z programu “Dobry start” przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. Po 30 listopada będzie można złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start – za pośrednictwem portalu PUE ZUS – tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *