Małachowiacy w CBR

Blisko 40 uczniów z innowacyjnej klasy chemicznej L.O. im Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku odwiedziła Centrum Badawczo Rozwojowe PKN ORLEN. Uczniowie poznali specyfikę pracy w laboratoriach badawczych, mieli okazję obejrzeć prowadzone testy i badania oraz zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt, w który wyposażony jest płocki CBR. Małachowiacy poznali wiele różnych możliwości zdobywania doświadczenia na różnym etapie rozwoju poprzez praktyki, staże oraz oferty zatrudnienia po zakończeniu studiów.

Centrum Badawczo-Rozwojowe jest motorem rozwoju i innowacyjności dla całej Grupy ORLEN, ponieważ budowa koncernu multienergetycznego nie jest możliwa bez potencjału w badaniach i rozwoju. Własny ośrodek badawczy to dla PKN ORLEN ważny krok na drodze do efektywniejszego opracowywania nowych technologii i produktów, budowania własnego know-how, a także uzyskiwania patentów dla nowatorskich rozwiązań. Przy opracowaniu innowacyjnych projektów w CBR wykorzystywany jest potencjał polskiej nauki.

PKN ORLEN

Centrum Badawczo-Rozwojowe to nowoczesna platforma współpracy pomiędzy PKN ORLEN a start-upami, wynalazcami, instytutami czy uczelniami. Stanowi ono również szansę dla młodych naukowców i inżynierów, którzy zyskali solidną, innowacyjną na skalę europejską bazę do rozwoju swoich projektów. Sieć współpracy PKN ORLEN już teraz obejmuje wszystkie uczelnie techniczne w Polsce, działające w obszarze zainteresowań koncernu, m.in. Politechnikę Warszawską z jej filią w Płocku, Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Warszawski, Instytuty Badawcze oraz instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz. Chcemy budować poczucie wspólnoty i relacje z przyszłymi kandydatami do pracy, stąd nasze dzisiejsze spotkanie z uczniami innowacyjnej klasy chemicznej płockiej Małachowianki. Być może nasi dzisiejsi goście w przyszłości dołączą do grona naszych pracowników i będą rozwijać swoje kariery w ORLENIE

– mówi Józef Węgrecki, Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKN ORLEN.

Uczniowie z L.O. im Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku zwiedzili zaplecze badawczo-testowe i poszczególne laboratoria CBR w tym Halę Odwzorowań i Pilotaży o powierzchni blisko 2 tys. m2. Zaawansowana konstrukcyjnie oraz technologicznie powierzchnia umożliwia elastyczną zabudowę instalacji badawczych i pilotowych o wysokości dochodzącej nawet do 15 metrów. W ten sposób nowe technologie oraz rozwiązania wprost z fazy naukowych doświadczeń będą mogły wkroczyć w etap testowania w okolicznościach bliskich realnym warunkom produkcji.

Małachowianka postanowiła nawiązać współpracę PKN ORLEN, aby wspierać edukację i poszerzać horyzonty myślowe uczniów. To dla nich ogromna okazja, aby mieć dostęp do nowoczesnego sprzętu i zobaczyć wykorzystanie chemii w praktyce. Będą mogli też zrewidować własne pasje i zainteresowania. Bardzo jesteśmy wdzięczni za dzisiejsze zaproszenie i liczymy na ożywione kontakty pomiędzy szkołą a Centrum Badawczo-Rozwojowym, które bardzo życzliwie podeszło do naszych potrzeb

– mówi Katarzyna Góralska, Dyrektor L.O. im Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.

Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN ORLEN jest także miejscem przyjaznym środowisku, wykorzystującym najnowocześniejsze rozwiązania proekologiczne. Zainstalowane na nim panele fotowoltaiczne i turbina wiatrowa produkują zieloną energię. Na miejscu można także skorzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *