wtorek, 5 marca 2024
Sport

Zimowe tournee piłkarzy Wisły Płock

W poniedziałek 21 listopada w godzinach porannych Wisła Płock wyjechała na tournée po Słowacji. W 28-osobowej kadrze znalazło się miejsce dla kilku zawodników drugiego zespołu i jednego przedstawiciela akademii. Nafciarze rozegrają cztery gry kontrolne.

foto Wisła Płock SA

Przypominamy, że ostatni ligowy mecz w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 PKO Bank Polski Ekstraklasy Nafciarze rozegrali 11 listopada, kiedy udało nam się pokonać 1:0 Cracovię po bramce Rafała Wolskiego. Od tamtej pory płocczanie regularnie trenowali na własnych obiektach, aby w pełni formy udać się na swego rodzaju tournée po Słowacji. Zostały tam bowiem potwierdzone gry kontrolne z takimi przeciwnikami jak: MŠK Žilina (22 listopada), MFK Tatran Liptovský Mikuláš (23 listopada) oraz FK Železiarne Podbrezová (25 listopada). Ponadto w drodze powrotnej do Płocka zmierzymy się jeszcze z drugoligową Garbarnią Kraków (26 listopada).

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, każdy z tych sparingów będzie transmitowany z komentarzem na kanale WisłaPłockTV na platformie YouTube. Po ostatnim meczu piłkarze udadzą się na zasłużone, pięciotygodniowe urlopy. W klubie stawią się 2 stycznia, gdzie po kilku dniach treningów udadzą się na zgrupowanie w tureckim Belek.

Wracając jednak do najbliższego wyjazdu, trener Pavol Staňo wraz ze sztabem szkoleniowym postanowił zabrać ze sobą 28 zawodników. W tym gronie jest obrońca drugoligowego Stomilu Olsztyn Jakub Tecław. W kadrze znalazło się miejsce również dla wyróżniających się zawodników drugiej drużyny. Są nimi 24-letni stoper Wojciech Mazurowski, pomocnicy w postaci 19-letniego Kacpra Kondrackiego i 21-letniego Damiana Kacperski, skrzydłowi 17-letni Gleb Kuchko oraz doświadczony 36-letni Krzysztof Janus, a także 20-letni Patryk Leszczyński. Ponadto mamy również przedstawiciela Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock, czyli 16-letniego Szymona Leśniewskiego, który na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-17, której jest trzecim najlepszym strzelcem.

Nieobecność pozostałych zawodników pierwszej drużyny spowodowana jest problemami zdrowotnymi.

Kadra Wisły Płock na słowackie tournée (21 – 26 listopada):

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Oskar Klon, Oskar Lodziński.

Obrońcy: Adam Chrzanowski, Igor Drapiński, Steve Kapuadi, Anton Krivotsyuk, Wojciech Mazurowski, Aleksander Pawlak, Martin Sulek, Jakub Tecław.

Pomocnicy: Radosław Cielemęcki, Davo, Dominik Furman, Miroslav Gono, Krzysztof Janus, Damian Kacperski, Dawid Kocyła, Kacper Kondracki, Gleb Kuchko, Filip Lesniak, Patryk Leszczyński, Michał Mokrzycki, Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Kristian Vallo, Rafał Wolski.

Napastnik: Szymon Leśniewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *