wtorek, 23 kwietnia 2024
Płock

Brama Bielska, czyli róże, tawuły, berberysy i nie tylko

Płock coraz bardziej zielony. Zobaczymy to zapewne w pełnej krasie już na wiosnę, ale teraz realizowane są kolejne projekty. W miejscach gdzie jeszcze niedawno drogowcy pieczołowicie układali kostkę brukową zrywają ją, a ogrodnicy sadzą drzewa. Jednym z najnowszych projektów jest Brama Bielska, w ramach którego na niezagospodarowanych terenach zielonych pojawią się m.in. róże okrywowe, tawuły, liliowce, berberysy i trawy ozdobne.

W ich sąsiedztwie wzorem przeprowadzonej już zielonej rewitalizacji ul. Bielskiej zostały zdemontowane kolejne betonowe elementy nawierzchni, w miejscu których pojawią się nasadzenia. W obrębie Starego Miasta, przy pl. 13-tu Straconych oraz ul. Synagogalnej w miejscach dotychczas utwardzonych pojawią się wiśnie piłkowane, berberysy, liliowce i rozplenice japońskie.

Warto również wiedzieć, że miasto wzbogaci się o kolejne doceniane przez mieszkańców parki kieszonkowe oraz skwery m.in. przy ul. Dworcowej i Miodowej.

Wszystkie te nasadzenia zostaną wykonane jeszcze do końca tego roku w ramach podpisanej umowy z firmą A&M PARTNERS z Warszawy

-tłumaczy Piotr Dyśkiewicz wiceprezydent Płocka.

Podsumowując w Płocku w 2022 roku dzięki współpracy Wydziału Kształtowania Środowiska i Wydziału Spraw Komunalnych posadzonych zostanie łącznie 767 drzew, 16 895 krzewów oraz 6 942 byliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *