sobota, 20 kwietnia 2024
Powiat Płocki

Nietrzeźwy kierujący w rowie

Pond 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który wczoraj w Karwosiekach – Cholewicach wjechał do przydrożnego rowu mazdą34-letni mieszkaniec powiatu płockiego odpowie za swoje czyny przed sądem.

Wczoraj, o godz. 21.30 dyżurny płockiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kierującym mazdą, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu w miejscowości Karwosieki – Cholewice w gminie Brudzeń Duży. Funkcjonariuszy zaalarmowała 33-letnia mieszkanka powiatu płockiego, która jechała za autem. Jak relacjonowała kobieta, pojazd poruszał się środkiem jezdni, po czym niespodziewanie zjechał do prawej strony, na pobocze kończąc jazdę w przydrożnym rowie.

Na miejscu policjanci zastali kierującego, którego zachowanie świadczyło o tym, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.  Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu płockiego miał ponad 2 promile. Kierowca przekazany został rodzinie. Na szczęście jechał sam i nikomu nic się nie stało.

Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przez sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *