poniedziałek, 11 grudnia 2023
Płock

Trasa zimowego zwiedzania w płockim zoo

Zastanawiacie się czasem, czy ZOO jest otwarte dla zwiedzających zimą? Oczywiście!

foto ZOO Płock

Płocki ogród zoologiczny można zwiedzać przez cały rok – wszak wśród zwierząt egzotycznych znajdują się też i te z chłodniejszych rejonów naszej planety. Gdy tylko temperatura spada, stają się one aktywniejsze i chętniej prezentują się publiczności. By zainspirować Was do zimowych spacerów, prezentujemy TRASĘ ZIMOWEGO ZWIEDZANIA, podpowiadając jakie zwierzęta macie możliwość obejrzeć w pełnej krasie. Podczas odwiedzin o tej porze roku, na pewno zobaczycie: żurawie mandżurskie, orłany, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki szare, pandy małe czy renifery fińskie. Ale wiele zwierząt, których wcale nie kojarzymy z zimą, też może Was zaskoczyć harcami na śniegu!

Dla ułatwienia samodzielnego spaceru, w kasie każdy otrzyma specjalną MAPKĘ naszej trasy, a wybiegi posiadają dodatkowe oznaczenia.

Mamy też niespodziankę dla najmłodszych – GRĘ TERENOWĄ związaną oczywiście z „zimnolubnymi” mieszkańcami ogrodu. Za jej rozwiązanie ZOO przygotowało drobne upominki.

Podczas zimowego zwiedzania nie zapominajcie zajrzeć także do Pawilonów Tamaryn i Marmozet, Ptaków Tropikalnych oraz Akwarium i Herpetarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *