Powiat Płocki

Ślisko na drogach i chodnikach

Padający w nocy, marznący deszcz spowodował, że na drogach jest bardzo ślisko. Mimo, że synoptycy prognozowali gołoledź do godz. 7.00 to jednak w wielu miejscach drogi są bardzo śliskie. Również nie wszystkie chodniki są bezpieczne.

Ze względu na gołoledź na drogach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci dyspozytor firmy Sanimax obsługującej gminne dowozy szkolne, podjął decyzję o nie puszczeniu w trasy rano autobusów szkolnych. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie informujemy, że Komunikacja Płocka również podjęła decyzję o czasowym nie puszczaniu autobusu linii ”130” na górne Słupno. Busy gminne i linia S1.S2,S3 jeździ z problemami, ale jeździ.

Informuje gmina Słupno

Wspólnie z policją apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków – pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość nawet ta dozwolona może nie zapewnić nam bezpiecznej jazdy. Zachowajmy także bezpieczne odległości między pojazdami -wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzymać się na poprzedzającym nas samochodzie.

One thought on “Ślisko na drogach i chodnikach

  • Nikt nie napisze, że to wina drogi bo nie ma takiej przyczyny zdarzenia drogowego w karcie zdarzenia drogowego w KSIP Statystykach Policji. Tak naprawdę wina pogody jak i zarządzania infrastrukturą drogową w mieście . Przykład? Ulica Św. Wojciecha i Floriana podolszyce południe. Nie ma miejsca dla ruchu niechronionych, brak chodnika, pobocza (piesi, dzieci i starcy, niepełnosprawni itd.). Jest tylko ulica i aż ulica, zawsze co roku to samo nigdy nie odśnieżana, nigdy nie posypana. Dzwonisz z prośbą o odbieżenie lub posypanie to Pan pierdzieli jak za czasów PRL, że droga nie podlega odśnieżeniu mimo, że jest tej samej klasy co ulica Św. Zygmunta, która to UWAGA jest odśnieżana tylko i wyłącznie do połowy!. Także rządzi “widzi mi się” urzędników i nic więcej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *