sobota, 18 maja 2024
Powiat Płocki

Inwestował wirtualnie, stracił 155 000 zł

Blisko 155 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu płockiego inwestując na „wirtualnej giełdzie”. Mężczyznę zgubiła chęć dużego oraz szybkiego zysku.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Gąbinie zgłosił się 48-letni pokrzywdzony, który wcześniej złożył zawiadomienie do prokuratury o oszustwie podczas wirtualnych inwestycji finansowych. Jak ustalili policjanci, z mieszkańcem powiatu płockiego telefonicznie skontaktował się mężczyzna, podający się za doradcę finansowego, jednej ze znanych firm brokerskich. W trakcie rozmowy zachęcał do inwestowania, oferując pomoc oraz gwarantując wysokie i szybkie zyski.

Pokrzywdzony miał tylko wpłacać określone kwoty na wskazane konta, które następnie, w wyniku inwestycji miały zostać pomnożone. Oferta była bardzo atrakcyjna i 48-latek zgodził się na pierwsze inwestycje. Kliknął w przesłany link do strony, zalogował się podając swoje dane i…zaczął zarabiać. Pierwsze wirtualne zyski zachęciły mężczyznę do wpłacania kolejnych, coraz to większych sum pieniędzy. „Doradca” namówił go do zainstalowania aplikacji służącej do zdalnej obsługi pulpitu. Miała ona służyć skuteczniejszej pomocy w inwestowaniu pieniędzy. Zyski były duże i zachęcały do współpracy z doradcą. Kiedy jednak 48-latek postanowił wypłacić pieniądze na swój prawdziwy rachunek bankowy wtedy zaczęły się problemy. Finalnie zyski nigdy nie trafiły na jego konto, a kontakt z „doradcą” się urwał.

Pamiętaj!

Pracownicy banków oraz pracownicy innych instytucji finansowych nigdy nie poproszą o zalogowanie się na konto w celu przeprowadzenia na nim zmian zdalnie.

Jeśli „konsultant” proponuje Ci zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu, uważaj to może być oszust. Pracownicy banków oraz innych instytucji finansowych nie powinni wymagać instalowania na komputerze użytkownika jakiegokolwiek oprogramowania od firm trzecich.

Zachowaj czujność i rozwagę!

Informacje na temat wszelkich prób dokonania oszustw zgłaszaj do Policji.

Pamiętaj!

W kontaktach telefonicznych oraz internetowych, stosuj zasadę ograniczonego zaufania! Ostrzegaj przed tego typu sytuacjami swoich bliskich oraz znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *