Sport

Paweł Chrupałła w Wiśle Płock

Nowym piłkarzem Wisły Płock został Paweł Chrupałła. Występujący dotychczas w norweskiej Eliteserien młodzieżowy reprezentant kraju został wypożyczony z Rosenborg BK do 31 grudnia 2023 roku z opcją pierwokupu.

Wisła Płock SA

Paweł Chrupałła urodził się 16 marca 2003 roku w Szprotawie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszej Sprotavii. Jeśli chodzi o Polskę, zaliczył jeszcze potem epizod w Śląsku Wrocław. Poza tym jednak do tej pory występuje już tylko w Norwegii, dokąd wyjechał z rodzicami jako dziecko. Po pobycie w juniorach Trosvik IF i Fredrikstad FK trafił do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w tym kraju, czyli Rosenborg BK.

W międzyczasie został wypożyczony do drugoligowego IL Stjørdals-Blink, gdzie zmagał się z kontuzją, a ostatnie pół roku spędził w przedstawicielu Eliteserien – Kristiansund BK, gdzie zanotował dziewięć meczów. W barwach wspomnianego Rosenborga zdążył z kolei zaliczyć cztery ligowe mecze, przy czym udało mu się zdobyć fenomenalną bramkę z rzutu wolnego przeciwko Tromsø IL.

Co ciekawe, Paweł Chrupałła jest także młodzieżowym reprezentantem dwóch krajów. Na początku 2020 roku dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski do lat siedemnastu z Gruzją oraz Chorwacją. Latem 2021 roku dwa razy zagrał z kolei w koszulce kadry Norwegii U-18, a we wrześniu i listopadzie bieżącego roku ponownie przywdział biało-czerwone barwy. Zmierzył się z rówieśnikami z Niemiec i Rumunii.

Paweł Chrupałła na początku swojej kariery występował głównie jako napastnik, lecz lewonożny piłkarz w ostatnim czasie jest kojarzony z gry w bocznych sektorach boiska.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać kolejnego młodzieżowego reprezentanta Polski. Jest zawodnikiem, który może występować jako boczny pomocnik oraz wahadłowy, a są to pozycje, które chcieliśmy wzmocnić w zimowym okienku transferowym 

– powiedział na temat nowego nabytku dyrektor sportowy Wisły Płock Paweł Magdoń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *