wtorek, 5 marca 2024
KulturaPłock

Wodecki, Grechuta, Prońko, Jantar, czyli Sylwester z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Tradycyjnie, w ostatni dzień 2022 roku Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na „Sylwester z Orkiestrą”, podczas którego zabrzmią największe przeboje z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Bogusława Meca, Krystyny Prońko, Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego czy zespołu Kombi w aranżacjach Piotra Wrombla na orkiestrę symfoniczną. Tego dnia odbędą się dwa koncerty pierwszy o godzinie 18, kolejny o 21.

„Słodkiego, miłego życia”, „Niewiele mogę Ci dać”, „Czas nas uczy pogody”, „Jesteś lekiem na całe zło” te i wiele innych znanych utworów zabrzmi w wykonaniu wokalistów Patrycji i Jacka Kotlarskich.

Patrycja Kotlarska – wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów; czasami także aktorka głosowa. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec i II stopnia w klasie oboju. Studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale instrumentalnym. Od piętnastego roku życia śpiewała w słynnym musicalu Metro w Teatrze Buffo. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie (Crazy For You, Grease, Miss Sajgon, Taniec wampirów, Upiór w operze, Nędznicy). Jako wokalistka zaangażowana była w projekty płytowe i telewizyjne, m.in. Jak oni śpiewają, Nas dwoje, Zacisze gwiazd. Usłyszeć ją można w partiach chóralnych wielu płyt, np. w produkcjach Krzysztofa Herdzina (ostatnia płyta Ireny Santor Nasza Niepodległa), a także na najnowszej płycie Ryszarda Rynkowskiego. Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej wykonywanych na deskach największych filharmonii w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz, Kalisz, Słupsk).

Jacek Kotlarski – doświadczony wokalista, współpracuje m.in. z teatrami muzycznymi „Roma” w Warszawie i „Capitol” we Wrocławiu, wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (m.in. Opole, Sopot, Top Trendy). Solista w projekcie symfonicznym Johna Lorda – lidera legendarnej grupy „Deep Purple”. Ma na swoim koncie szereg solowych recitali z najlepszymi orkiestrami polskich filharmonii. Wykonywał jedną z głównych ról w musicalu „Swing” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 roku koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych – Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada). Obecnie wzięty wokalista sesyjny, a także aktor dubbingowy. Jako wokalista sesyjny nagrywał z takimi artystami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Herdzin, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Irena Santor. Śpiewał także w wielu programach telewizyjnych („Taniec z gwiazdami , „Jak oni śpiewają”, „Tylko nas dwoje”). Od 2016 roku jest także wykładowcą na Wydziale Wokalno-Aktorskim (specjalność: musical) Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Artyści wystąpią z towarzyszeniem zespołu w składzie: Piotr Wrombel – fortepian, aranżacje, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja oraz Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk.

Polskiej dyrygentki, laureatki wielu nagród na Międzynarodowych Konkursach Dyrygenckich. W marcu 2022 roku zdobyła II Miejsce na największym konkursie dyrygenckim dla kobiet „La Maestra Competition” w Paryżu. W sezonie artystycznym 2018- 2019 pełniła funkcję Dyrygenta-Rezydenta Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Absolwentka Dyrygentury Symfoniczno-Operowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie maestro Mirosława Jacka Błaszczyka (dyplom z wyróżnieniem). Jest również absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem). Poza licznymi koncertami w kraju, dyrygowała także w Stanach Zjednoczonych (Illinois, Ohio), Izraelu, Norwegii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Francji, Niemczech, we Włoszech, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach dyrygenckich – zarówno w Polsce jak i za granicą – w klasie mistrzowskiej maestro Daniele Gattiego we Włoszech, Colina Mettersa w Londynie, Achima Holuba – również w Londynie, Luisa M. Clementiego w Portugalii, Jonathana Bretta w Budapeszcie. W latach 2012-2014 była finalistką trzech edycji Międzynarodowych Kursów Dyrygenckich prowadzonych kolejno przez maestro Tadeusza Strugałę, Gabriela Chmurę oraz Jacka Kaspszyka. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym Małopolskiej Orkiestry Kameralnej, a także dyrygentem Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej, z którą odbyła kilka zagranicznych tras koncertowych. Uhonorowana została między innymi „Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”, „Stypendium Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa”, „Stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso”, a także „Nagrodą Główną Powiatu Krakowskiego” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Bilety, w cenie 60 zł można kupić w kasie biletowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *