PłockWojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

Pierwszy na świecie był chłopiec. Rodzicom gratulujemy

Dwóch chłopców przyszło na świat 1 stycznia na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Na pierwsze narodziny czekaliśmy do 8.46, na kolejne do 10.30. Stary Rok natomiast pożegnaliśmy narodzinami dziewczynki o 19.18.

Ogółem w 2022 r. w szpitalu na Winiarach urodziło się 1106 dzieci: 539 dziewczynek i 567 chłopców. Wszystkim rodzinom, które zdecydowały się wybrać na miejsce narodzenia Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, zarówno tym, które już świętują roczek swoich pociech, jak i tym, które właśnie wychodzą z nowo narodzonymi dziećmi do domu, jeszcze raz gratulujemy i składamy serdeczne życzenia.

Przypominamy, iż część położnicza Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku liczy 30 łóżek. Ulokowana jest na III p. budynku głównego. Oddział jest wyremontowany, nowocześnie wyposażony, dysponuje własną salą operacyjną i salą nadzoru pooperacyjnego. Wszystkie sale porodowe wyposażone są w węzły sanitarne, a rodzące, oprócz różnego rodzaju akcesoriów niwelujących ból porodowy, jak worki sako, piłki czy wanna z hydromasażem, od połowy ubiegłego roku skorzystać mogą również z możliwości porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym ze wskazań medycznych. Z Oddziałem Ginekologiczno- Położniczym bardzo blisko współpracuje Oddział Neonatologiczny, który posiada II stopień referencyjności. Oddział zapewnia opiekę nad noworodkiem zdrowym w okresie adaptacji do życia poza łonem matki oraz diagnostykę i leczenie noworodków urodzonych przedwcześnie (od 32 tygodnia ciąży), a także noworodków chorych z powikłaniami okresu okołoporodowego zgodnie ze standardem opieki neonatologicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *