środa, 17 kwietnia 2024
Płock

Płoccy policjanci zatrzymali dilerów narkotyków

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy zatrzymali cztery osoby mające związek z posiadaniem, wprowadzaniem do obrotu i handlem narkotykami. W wyniku czynności funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad kilogram różnych substancji, w tym amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę. Wobec podejrzanych zastosowany został dozór Policji oraz grożą im wysokie kary.

We wtorek (03.01) policjanci operacyjni zwalczający przestępczość narkotykową złożyli w jednym z płockich mieszkań niespodziewaną „wizytę”. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kobieta (33 lata) może posiadać w nim nielegalne substancje. Informacje te bardzo szybko potwierdziły się. W trakcie przeszukania zabezpieczone zostały narkotyki. Podczas czynności zatrzymany został również 29-letni płocczanin.

Osoby zostały przesłuchane i usłyszały w prokuraturze zarzuty. Kobieta odpowie za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków oraz handel niedozwolonymi substancjami oraz będzie dozorowana przez Policję. Płocczaninowi przedstawiony został zarzut handlu narkotykami, a prokurator również zastosował wobec niego dozór. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Już następnego dnia zatrzymali 22- i 24- latka bezpośrednio po narkotykowej transakcji. W mieszkaniu oraz piwnicy, wynajmowanych przez starszego z nich, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, marihuany oraz różnego rodzaju kryształy. Ich skład i właściwości będą znane po dokładnej analizie w laboratorium.

22-letni płocczanin przyznał się do posiadania nieznacznej ilości marihuany i po wykonanych czynnościach został zwolniony. Z kolei właściciel nielegalnego towaru doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

dodaje asp. Kowalska

Wobec mężczyzny zastosowany został dozór Policji. Podejrzanemu 24-latkowi grozi teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *