wtorek, 23 kwietnia 2024
Płock

Dzięki szybkiej reakcji policjantek seniorka otrzymała pomoc

Dzielnicowe z płockiej komendy Policji podczas przejazdu w rejon służbowy zauważyły leżącą na chodniku kobietę. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantek kobieta przewieziona została do szpitala.

W czwartek (05.01) dzielnicowe z płockiej komendy Policji, podczas przejazdu w rejon służbowy, zauważyły w rejonie ulicy Wyszogrodzkiej, tuż za przystankiem autobusowym, leżącą na chodniku kobietę. Reakcja policjantek była natychmiastowa. Ruszyły na pomoc kobiecie, informując o zaistniałej sytuacji dyżurnego jednostki. Na miejsce od razu wezwana została załoga karetki pogotowia.

76-latka oddychała, ale nie reagowała na zadawane przez funkcjonariuszki pytania. Policjantki ułożyły kobietę w bezpiecznej pozycji, a następnie sprawdzając jej stan i próbując nawiązać z nią kontakt, oczekiwały na przyjazd służby medycznej. Lekarz załogi karetki pogotowia, po przeprowadzonym badaniu podjął natychmiastową decyzję o jak najszybszym przetransportowaniu płocczanki do szpitala. Okazało się bowiem, że kobieta doznała udaru.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantek oraz sprawnej akcji ratowniczej, seniorce szybko udzielona została pomoc. Kobieta przebywa w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *