Powiat Płocki

Pijani za kierownicą. Grozi im do 2 lat więzienia

Wczoraj płoccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich była mieszkanka powiatu płockiego, która miała w organizmie prawie 1,4 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, po godzinie 17-tej, Płocku, przy ul. Zglenickiego policjanci z płockiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena transportera, który miał na liczniku 64 km/h,  przekraczając dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że  30-letni mieszkaniec pow. płockiego kierował samochodem mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Nietrzeźwą kobietę, która wsiadła za kierownicę swojego auta kilka minut po godzinie 10-tej, zatrzymał inny patrol, tym razem w Wyszogrodzie. 33-letnia mieszkanka powiatu płockiego kierowała oplem astra, pomimo iż miała w organizmie 1.36 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy utracili swoje prawo jazdy, za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *