Płock

Rusza modernizacja ul. Cedrowej

Miasto rozpoczyna budowę tzw. sięgacza ul. Cedrowej, która leży między domkami jednorodzinnymi w Borowiczkach. To inwestycja, która uzupełni sieci dróg osiedlowych.

Po południowo-wschodniej stronie ul. Borowickiej znajduje się osiedle domów jednorodzinnych poprzecinane symetryczną siecią przecinających się ulic, jak np. Wiązowa, Cedrowa, Botaniczna, Jesionowa, czy Lipowa. Siatkę tych osiedlowych połączeń „zamyka” na północy fragment ul. Cedrowej, która z jednej strony łączy się z ul. Borowicką, a z drugiej – urywa zaułkiem bez przejazdu w kierunku ul. Wierzbowej.

UMP

Droga ta jest utwardzona asfaltowym destruktem, pod którym znajduje się wodociąg oraz kanalizacja sanitarna.

Modernizacja tego fragmentu ul. Cedrowej polegać będzie w pierwszej kolejności na usunięciu starej nawierzchni i przygotowaniu gruntu pod nową drogę wraz ze zjazdami na poszczególne posesje. Następnie przystąpimy do ułożenia kanalizacji deszczowej, przedłużenia kanalizacji sanitarnej oraz do rozbudowy wodociągu.

mówi Hubert Woźniak z płockiego Ratusza

I właśnie – co być może najważniejsze w tej inwestycji – rozbudowa i modernizacja infrastruktury odbędzie się nie tylko na istniejącym odcinku Cedrowej, ale również na jej przedłużeniu do ul. Wierzbowej.

Na koniec przyjdzie czas budowę dwukierunkowej jezdni o łącznej długości 245 metrów oraz o szerokości 5,5 metra (z poszerzeniem na zakrętach). A także na ułożenie po obu stronach ulicy chodników (z kostki brukowej) o szerokości dwóch metrów oraz dojazdów do poszczególnych posesji i dość do furtek.

dodaje Woźniak

Na Cedrowej będzie również nowe oświetlenie.

Umowę na modernizację tej ulicy miasto podpisało z wybraną w przetargu firmą 10 stycznia br. Od tego momentu wykonawca ma osiem miesięcy na zrealizowanie kontraktu. Jego wartość przekracza 1,4 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *