sobota, 18 maja 2024
BulkowoPowiat Płocki

Oj będzie się działo – 31.Finał WOŚP w gminie Bulkowo

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Bulkowo już trwa. Zaplanowano sportowe wydarzenia pod hasłem: żyj zdrowo w zdrowym świecie.

Tydzień dla zdrowia rozpoczęła Szkoła Podstawowa w Bulkowie, która w minioną sobotę 21 stycznia zorganizowała turniej siatkarski oraz zajęcia fitness. Z kolei w niedzielę odbył się 1 Siema Bulko Bieg. A organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie brakowało. Już w piątek 27 stycznia Szkoła Podstawowa w Blichowie zaprasza na zajęcia FULL BODY WORKOUT. Z kolei w sobotę odbędzie się III RODZINNY TURNIEJ DEBLOWY W TENISIE STOŁOWYM w Szkole w Nowych Łubkach.

1 Siema Bulko Bieg odbył się 22 stycznia 2023 r. wzięło w nim udział 111 uczestników – udało się zebrać kwotę 2230 zł. Celem wydarzenia było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Bulkowa oraz wsparcie zbiórki charytatywnej w ramach 31. Finału WOŚP w Bulkowie. W biegu wzięły udział 4 kategorie wiekowe sportowców, uczestnicy mieli do pokonania dystans 60, 250, 700 lub 3000 metrów. Przewidziana została także kategoria OPEN – marsz z pomocą kijków Nordic Walking. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

opowiada Natalia E. Maćkiewicz szefowa gminnego sztabu WOŚP

29 stycznia zaplanowano wielki finał. Wydarzenia tego dnia odbędą się w hali sportowej w Bulkowie.

Będą występy artystyczne dzieci szkolnych, pokazy tańca, a także występy lokalnych solistek. Na zakończenie finału zagra gwiazda wieczoru – Zespół muzyczny Aster. Jak co roku w organizację wydarzenia włączyły się Szkoły Podstawowe, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia z terenu Gminy Bulkowo, które przygotują swoje stoiska z przepysznym jedzeniem oraz innymi atrakcjami. Dzieci będą mogły uczestniczyć w animacjach z Maskotką Gminy Bulkowo. Nie zabraknie okolicznościowych aukcji, podczas których wylicytować będzie można, m.in. dzień w fotelu Starosty Płockiego, voucher na przejażdżkę militarnym wozem bojowym, dwie złote karty do Ambra Club Blichowo, rowerek stacjonarny, vouchery na paliwo, piłkę z podpisami piłkarzy Wisły Płock, dres Polskiego Związku Kolarstwa i wiele, wiele  innych!

zaprasza szefowa gminnego sztabu

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *