Powiat Płocki

Orkiestrowe sie ma w powiecie płockim, czyli jak i gdzie będzie grać WOŚP

Koncerty, zawody sportowe, morsowanie, licytacje, pobór krwi. W każdym miejscu powiatu płockiego już w najbliższą niedzielę 29 stycznia mocniej zabiją serca. Wszystko za sprawą 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Hasło to: Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych.

Jak zawsze będzie koncertowo, kolorowo, sportowo i pysznie. W tym roku w można też będzie licytować “Dzień w fotelu Starosty”. Zapraszamy do udziału w licytacjach w: Drobinie, Radzanowie, Bodzanowie, Słupnie oraz Bulkowie.

Oto co zaplanowały sztaby w Gminach Powiatu Płockiego na ostatnią niedzielę stycznia.

Gmina Bielsk

Już w sobotę 28 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku zaplanowano atrakcje w ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początek o godz. 9:00 odbędzie się turniej piłki nożnej na hali SP Bielsk. Natomiast od godz. 16:00 Twoja Twarz Brzmi Znajomo, czyli koncert podczas którego dorośli zaprezentują polskie i światowe piosenki muzyki rozrywkowej. Dodatkowo będzie kiermasz rozmaitości, ciast, loteria fantowa a także fotobudka.

W niedzielę natomiast odbędą się występy Orkiestry Dętej działającej przy OSP Bielsku, zaplanowano także występy dzieci ze Szkoły Podstawowej z terenu Gminy Bielsk i dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bielsku, zaprezentuje się również Chór Bielszczanie, odbędą się licytacje i kiermasz rozmaitości oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie można także kibicować bądź spróbować swoich sił w turnieju szachowym. Dodatkowo będzie można wylicytować piłkę z autografem sędziego Szymona Marciniaka, drewniane rzeźby, ozdobną kompozycję kwiatową, zestaw świec zapachowych i mydełek czy ręcznie wykonane magnesy. Sztab w Bielsku grać dla Orkiestry zaczął wcześniej, odbyło się już mnóstwo licytacji, podczas których wylicytowano np.: Voucher na Off Road, na przejażdżkę Fiatem 126p. czy sesję zdjęciową. W sumie na koncie Bielskiego sztabu jest już 25 tysięcy złotych.

Gmina Bodzanów

Podczas Letniej Zadymy w środku Zimy w Gminie Bodzanów do skarbonek WOŚP zbierać będzie 75 wolontariuszy. Ustawionych zostało także 15 skarbonek stacjonarnych m.in. w sklepach i Kołach Gospodyń Wiejskich. Do swojej skarbonki będą też zbierać Strażacy z OSP Kępa Polska, z którymi będzie można przepłynąć łodzią po Wiśle.

Gmina Brudzeń Duży

Tradycyjnie już zbiórkę w Sikorzu organizuje Mariusz Łakomski wraz z harcerzami. Siedem osób w sumie wyruszy w niedzielę by zbierać datki do Orkiestrowych puszek.

Gmina Bulkowo

W niedzielę o godz. 15:00 rozpocznie się wielkie orkiestrowe świętowanie w Hali Sportowej w Bulkowie. Imprezę rozpocznie występ grupy tanecznej „Skorp Dance Studio”, następnie prezentować się będą uczniowie ze Szkół Podstawowych w Bulkowie i Blichowie, zostaną ogłoszone wyniki konkursu „Zmaluję dla WOŚP” i wystąpi grupa taneczna „Flip for Beat”. Artystycznie zaprezentują się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach. Nie zapomniano również o licytacjach przeplatanych występami Agaty Pijankowskiej, Natalii Pęcherzewskiej oraz Koła Seniorów z Bulkowa. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny Aster. Na zakończenie tradycyjnie przewidziano Światełko do Nieba.

Miasto i Gmina Drobin

O godzinie 14:00 rozpocznie się Orkiestrowe Granie w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Drobinie. W programie oczywiście licytacje WOŚP, występy artystyczne zarówno uczniów jak i zaproszonych gwiazd. Występować będą tancerze z Move Dance Studio z Płocka, odbędzie się koncert Orkiestry Dętej z Drobina, wystąpią Pawlikowski, Tumsky, Jej Chłopaki, Toskańsky a gwiazda wieczory będzie zespół Red Queen. Podczas wspólnego świętowania zaplanowano także stoisko kreatywne, medyczne, salon piękności a także dmuchane zabawki, fotobudkę i loterię fantową. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych i kawiarenki. Będą występy przedszkolaków oraz pokazy akrobatyki. Dodatkowo 65 wolontariuszy zbierać będzie datki na terenie całej gminy Drobin.

Miasto i Gmina Gąbin

Sztab 31. Finału w Gąbinie pracuje już od kilku miesięcy. W niedzielę na ulicach miasta działać będzie 40 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej oraz z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica. Do hali sportowej zapraszamy już od godz. 9:00 na Turniej Judo, a później Piłki Siatkowej. Na Rynku będzie można oddać krew w mobilnym punkcie poboru oraz przejechać się bryczką. Tego dnia swoje nagrody otrzymają laureaci konkursu plastycznego „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” – uczestnicy mieli do wykonania projekt maskotki lub projekt kubka / koszulki gąbińskiego sztabu WOŚP. O godz. 17:30 w sali OSP rozpocznie się WOŚPowy koncert. Z całego serca zagrają: Orkiestra Dęta OSP, zespół Vataha i rodzima siedmioosobowa grupa wokalistek i muzyków. Pomiędzy koncertami licytujemy! A jest o co walczyć. Oprócz orkiestrowych gadżetów wygrać można atrakcyjne vouchery i inne fanty. Podczas koncertu harcerze serwować będą pyszny żurek, a tuż po, na gąbińskim rynku rozbłyśnie Światełko do Nieba.

Gmina Łąck

W Szkole Podstawowej w Łącku działania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczną się już w czwartek. Odbędzie się wówczas licytacja WOŚP – owych gadżetów, wolontariusze których zarejestrowało się w Łącku dwunastu będą też zbierać datki do puszek. W niedziele wyruszą także na ulice Łącka.

Gmina Mała Wieś

O godz. 15:00 w niedzielę rozpocznie się wielkie granie z Orkiestrą w Hali Sportowej w Małej Wsi. W programie zaplanowano: występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy, który przeprowadzi Ochotnicza Straż Pożarna, zaplanowano także koncert piosenki dziecięcej, malowanie twarzy, loterię, licytacje gadżetów takich jak: piłka z autografem Szymona Marciniaka, obrazy, poduszki czy ręcznie robione serwetki. Nie zabraknie także zabawy tanecznej z Andre & Miguel, a na zakończenie obowiązkowe światełko do nieba w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi. Poza tym datki na WOŚP można wrzucać do puszek, które znajdują się w 10 punktach na terenie Gminy Mała Wieś, listę punktów znajdziecie na internetowej stronie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada.

Gmina Radzanowo

Wśród propozycji i atrakcji jakie sztab gminny przygotował na 31 Finał WOŚP jest m.in: turniej piłkarski „Gramy dla WOŚP” organizowany przez GLKS Polonia Radzanowo, który odbędzie się w środę, 25 stycznia. Na licytacjach na allegro znajdziecie Państwo wiele ciekawych przedmiotów i voucherów, natomiast w dzień Finału, wiele atrakcji czekać będzie na wszystkich w Domu Ludowym w Rogozinie między godz. 9:00 a 14:00, natomiast od 15:00 w hali sportowej w Radzanowie.

Będzie tu można wylicytować m.in. : piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego i wiele innych ciekawych gadżetów. Na scenie prezentować się będą: dziecięce zespoły z gminnych szkół podstawowych oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, wystąpi także absolwentka Szkoły Muzycznej w Płocku Natalia Pęcherzewska. Będzie również komnata tajemnic gdzie będzie można zdobyć harcerskie sprawności a najmłodsi będą mogli uczestniczyć w miasteczku sportowo – ratowniczym z OSP Woźniki. Będzie można także zakupić przedmioty i raczyć się wyrobami kulinarnymi przygotowanymi przez Panie z kół Gospodyń Wiejskich.

Finałowa impreza odbędzie się w hali sportowej w Radzanowie 29 stycznia od godz. godz. 15:00 odbywać się będą licytacje, loteria, występy artystyczne, konkursy, będzie sklepik, kawiarenka, stoiska kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, licytacje, pierwsza pomoc, światełko do nieba.

Dla śmiałków do wylicytowania będzie także trening kulturystyczny lub crossfit z Wójtem Gminy. Do puszek zbierać tu będzie w sumie 55 wolontariuszy.

Gmina Słubie

WOŚP w Słubicach odbywał się będzie w Gminnej Bibliotece w Słubicach a rozpocznie się o godz. 14:00 od występów Orkiestry Dętej będzie można obejrzeć i posłuchać także Zespołu Grzybowianki i Grzybowiacy, a także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Słubicach i Szkoły Podstawowej w Piotrkówku. O godz. 17:00 na Orkiestrowej scenie prezentować się będą: zespół „Drzwi”, Dzieci ze szkoły Podstawowej w Słubicach a także dzieci ze Szkoły w Świniarach, zespół „Chłopaki do Wzięcia” a gwiazdą wieczoru będzie Maryla. Nie obędzie się także bez licytacji i oraz stoiska z lokalnymi przysmakami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „Słubiczanki”.

Gmina Słupno

Już w sobotę 28 stycznia rozpocznie się w Słupnie wielka zbiórka na WOŚP. Na początek podczas Balu Przedsiębiorców, zaplanowano licytację m.in. obrazu Eugeniusza Szelągowskiego, piłki z autografem sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka, a także tygodniowego pobytu w Kołobrzegu. Ponadto licytować będzie można Dzień w Fotelu Starosty oraz piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Dzień później odbędzie się Finał WOŚP w Stanicy „FLIS”. Będzie tam można morsować w lodowatej wodzie, poćwiczyć pilates na świeżym powietrzu i zrelaksować się w saunie czy też ruskiej bani. Na rozgrzewkę przewidziano kiełbaskę z ogniska, gorącą kwaśnicę i herbatę. Początek już o godz. 12.00.

Na licytacjach na Allegro natomiast znajdziecie mnóstwo ciekawych gadżetów: np. piłkę z autografem sędziego Szymona Marciniaka, hełm pożarniczy strażacki, biżuterię, ręcznie malowane krzesło, maskotki, gry i zabawki dla dzieci.

Gmina Stara Biała

W Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach swój wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy rozpoczęto już podczas Mikołajkowej imprezy, podczas której odbyła się Loteria Maskotek. Kolejną cegiełkę dołożył Bożonarodzeniowy Kiermasz, podczas którego można było kupić niespotykane ozdoby, Świąteczne stroiki i słodkie wypieki. Z tych przedsięwzięć na konto Orkiestry trafi ponad cztery i pół tysiąca złotych, a to nie ostatnie słowo bo przed nami przecież niedzielny Finał WOŚP.

Gmina Staroźreby

W Gminie Staroźreby w dzień Finału z puszkami wyruszy 25 wolontariuszy. Od godz. 16:00 będzie się działo w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Nowej Górze. Na początek zaplanowano występ lokalnego zespołu instrumentalno – wokalnego Teodorki, będzie również pokaz klubu karate Shuriken, występ Orkiestry Dętej ze Staroźreb, oraz absolwentów szkoły i występ zespołu „Simply Cover Band”, a wszystko to przeplatane licytacjami gadżetów WOŚP takimi jak: vouchery na sesje fotograficzne, torty, voucher na zabieg w salonie keratyny. Na aukcję allegro natomiast trafiły: dzień w fotelu wójta Gminy Staroźreby, Płyty Mig i Pawła Domagaly z autografami, piłka z podpisami zawodników Wisły Płock, piłka z podpisem bramkarza Wisły Płock Bartosza Gradeckiego, piłka z podpisem Ivana RAKITIĆA, książka “Pan Tadeusz ” Adama Mickiewicza rok wydania 1959, koszulka z podpisem sędziego Szymona Marciniaka, biżuteria złota i srebrna. Oprócz tego będzie kiermasz książek, pomiar składu ciała, będzie można kupić popcorn, watę smalec, loteria, malowanie twarzy. Na najmłodszych będzie czekać dmuchana zjeżdżalnia a dzień wcześniej w Staroźrebach odbędzie się turniej sportowy.

Miasto i Gmina Wyszogród

W Wyszogrodzie Orkiestrowe świętowanie rozpocznie się już w piątek 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Rębowie, gdzie zaplanowano występy uczniów, licytacje fantów i zabawy kreatywne, 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Kobylnikach będzie prócz występów artystycznych, przygotowano także loterię fantową, gry i zabawy taneczne oraz światełko do nieba. Impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Natomiast 29 stycznia od godz. 16:00 w hali sportowej w Wyszogrodzie zaplanowano pokaz talentów uczniów, loterie fantową, licytacje a także malowanie twarzy, plecenie warkoczyków i słodki bufet. Do puszek zbierać będzie w Wyszogrodzie w sumie 20 wolontariuszy i ustawiono także 5 puszek stacjonarnych. W działania związane z WOŚP angażują się także uczniowie Zespołu Szkół w Wyszogrodzie, wystawili oni mnóstwo ciekawych gadżetów na aukcji Allegro kupić można np.: koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *