wtorek, 23 kwietnia 2024
Płock

Przy Grodzkiej powstaną Mieszkania na start

Rozpoczęła się modernizacja kamienicy przy ul. Grodzkiej 8. To kolejne przedsięwzięcie w rewitalizację starego miasta. W budynku powstanie 31 mieszkań, które zostaną włączone do programu Mieszkania na start.

Inwestycje prowadzi Agencja Rewitalizacji Starówki, która pod koniec stycznia przekazała wykonawcy plac budowy. Prace zaczęły się od rozbiórki istniejących oficyn i częściowej rozbiórki głównego budynku kamienicy. W dalszych etapach kamienica zostanie rozbudowana i nadbudowana oraz nastąpi zmiana sposobu użytkowania niektórych z jej pomieszczeń. Te na parterze od strony ul. Grodzkiej będą przeznaczone na lokale usługowe, a na pozostałych kondygnacjach będą miały funkcję mieszkalną.

Zakres prac przewiduje również budowę nowych oficyn o funkcji mieszkalnej, z garażami i komórkami lokatorskimi na poziomie parteru, a w części oficyny od strony ul. Małachowskiego z lokalem usługowym. W sumie w budynku będą trzy lokale usługowe: jeden o pow. 51 mkw., drugi o pow. prawie 92 mkw., i trzeci o pow. 123 mkw. W zakres inwestycji wchodzą również prace związane z uzbrojeniem terenu oraz położenie instalacji wewnętrznych: centralnego ogrzewania, wodnej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, elektrycznej.

Całkowita powierzchnia zabudowy odnowionej kamienicy wyniesie ponad 814 mkw., a powierzchnia mieszkalna to nieco ponad 1400 mkw. Mieszkania będą miały od 29,05 mkw. do 64,87 mkw., powierzchni. Lokatorzy będą mogli się do niech wprowadzić wiosną 2024 r.  

Inwestycja będzie kosztować 16,5 mln zł, przy czym 12,2 mln zł będzie pochodzić ze zdobytego przez ARS dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *