Płock

Staranował kilka aut, uciekał przed policją. Był pijany

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 25-latek z Płocka. Mężczyzna nie dość, że kierował autem mając ponad 2,5 promila alkoholu, to na widok policjantów zaczął uciekać, wcześniej na jednym z osiedli w Płocku wjechał w 4 zaparkowane auta.

W sobotę, 28 stycznia około godz. 20.39, płoccy policjanci zostali powiadomieni o kierującym fordem mondeo, który w Płocku przy ul. Dworcowej uderzył w zaparkowane obok siebie auta, a następnie odjechał.

Z informacji przekazanych przez świadka wynikało, że kierowca jest nietrzeźwy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca forda odjechał w kierunku ulicy Jachowicza i nadal stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie zdarzenia poinformowali również, że kierowca jechał od strony ulicy Reja, gdzie uszkodził toyotę avensis, następnie przecinając ulicę Dworcową dosłownie wjechał w zaparkowane przed blokiem 3 pojazdy: renault clio, toyotę avensis i forda kuga. Odjeżdżając zgubił tablice rejestracyjne.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

W pościg za uciekającym, prawdopodobnie nierzeźwym sprawcą kolizji niezwłocznie udał się inny patrol drogówki, który w rejonie ul. Mostowej ujawnił forda mondeo bez tablic rejestracyjnych. Pojazd zawiesił się na barierach ochronnych. Kierowca na widok radiowozu policji wysiadł z auta i zaczął uciekać schodami w kierunku Wisły. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli i zatrzymali uciekiniera.

Okazał się nim 25-letni płocczanin, który tego wieczoru w ogóle nie powinien był wsiadać za kierownicę. Wynik przeprowadzonego na miejscu badania stanu trzeźwości wskazał, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

dodaje asp. Kowalska

Zatrzymany przez mundurowych 25-latek z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Już wkrótce usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zholowany na parking strzeżony.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mężczyźnie do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zwrócić koszty naprawy uszkodzonych samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *